Geri Dön
Antalya8. Ulusal Müzik Ödülleri, yeni yeteneklerini bekliyor

8. Ulusal Müzik Ödülleri, yeni yeteneklerini bekliyor

8. Ulusal Müzik Ödülleri, yeni yeteneklerini bekliyor

8. Ulusal Müzik Ödülleri, yeni yeteneklerini bekliyor

 

ANTALYA,(DHA) - KEPEZ Belediyesi'nin amatör sanatçıların teşvik edilerek yeni yeteneklerin ve seslerin Türk Müziğine kazandırılmasını hedeflediği ve her yıl geleneksel olarak ulusal çapta düzenlediği Kepez Müzik Ödülleri Yarışması genç yeteneklerini bekliyor.

Gençlerin büyük ilgi gösterdiği müzik yarışması 'Kepez Belediyesi Müzik Ödülleri'nin bu yıl 8'ncisi gerçekleştirilecek. Genç yeteneklerin keşfedilmesi, amatör sanatçıların teşvik edilmesini ve her yıl bir başka usta isimlerin şarkılarıyla anılmasını bir gelenek haline getiren yarışma için son başvuru tarihi 10 Mart olarak belirlendi. Kepez Belediyesi'nin organize ettiği yarışmaya 18 ve 40 yaş aralığındaki tüm vatandaşlar katılabilecek.

YARI FİNAL 18-19 NİSAN

Türkiye'nin dört bir yanındaki müzik yeteneklerini bekleyen yarışmanın ön elemesi 14 Mart-18 Mart tarihleri arasında adayların gönderdiği videolar izlenerek belirlenecek. Kepez Belediyesi tarafından görevlendirilen seçici kurul değerlendirmesiyle Yarı Final için 24 aday belirlenecek. Yarı Final adayları için 13-17 Nisan tarihinde orkestra provaları yapılacak. Provaların ardından Yarı final 18-19 Nisan tarihinde Kepez Belediyesi Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde devam edecek.

FİNAL 13 MAYIS'TA

Kepez Müzik Ödülleri Yarışması'nda Yarı Final için seçilen 24 yarışmacı içerisinden 10 aday, finale katılabilecek. Final puanlaması Seçici Kurul oylaması ve halk oylaması ile birlikte yapılacak. Final Yarışması 13 Mayıs Cuma tarihinde Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. 8. Ulusal Müzik Ödülleri Yarışması'nda birinci gelen yarışmacı 7 bin TL, ikinci 5 bin TL, üçüncüye ise 3 bin TL para ödülü verilecek. İlk 3 yarışmacının belirlemesinin ardından kurulun belirlediği Jüri Özel Ödülü için seçilen yarışmacıya 2 bin TL ile ödül verilecek.

Yarışmacılar Türkçe Pop, Rock, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve Yabancı Dil de şarkılar seslendirebilecekler. Yarışmaya katılmak isteyenler başvurularını www.kepezkultur.com sitesinden online olarak gerçekleştirecek.

FOTOĞRAFLI

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber