Geri Dön

Alanya'daki mezarlıklarda 86 kişilik ekiple temizlik

Alanya'daki mezarlıklarda 86 kişilik ekiple temizlik

Alanya'daki mezarlıklarda 86 kişilik ekiple temizlik

 

ANTALYA, (DHA) - ALANYA'daki mezarlıklarda yoğun çalışma yürüten Antalya Büyükşehir Belediyesi, 86 personelle parke döşeme ve temizlik çalışması yapıyor.

Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimi, Alanya merkez ve kırsalında bulunan mezarlıklarda bir yandan temizlik çalışması yaparken, diğer yandan parke döşeme çalışmaları gerçekleştiriyor. 92 mahallede bulunan toplam 175 mezarlığı kapsayan çalışmalarda ekipler, maki grupları, dikenli çalı ve otlar nedeniyle içine girilmesi mümkün olmayan mezarlıkları ziyaret edilebilir hale getiriyor. İki ay içinde Alanya genelinde 28 mahallede toplam 50 mezarlıkta çalışma tamamlandı. Alanya genelindeki mezarlıklarda 86 personel 7 grup halinde çalışmalarını sürdürüyor.

YÜRÜYÜŞ YOLLARINA PARKE

Diğer yandan vatandaşların yoğun olarak gittiği büyük mezarlıklarda yürüyüş yolları ve namazgâhların altı parke ile kaplanıyor. Ekipler, son olarak Soğukpınar, Alara ve Türkler mezarlıklarından sonra Gümüşgöze ve Emişbeleni mahallesi mezarlığında çalışıyor. Çalışmayla vatandaşlar yazın tozdan, kışın da çamurdan kurtulmuş oldu. Ekipler, Dim Vadisi'nde bulunan Bucak Mahallesi Mezarlığı'nın etrafını da tel çitle çevirdi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber