Geri Dön

Başkan Uysal: Aynı hız ve ilkelerle devam

Başkan Uysal: Aynı hız ve ilkelerle devam

Başkan Uysal: Aynı hız ve ilkelerle devam

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin 2019 yılı faaliyet raporunun meclisçe oybirliğiyle kabulünün ardından “Aynı hızla, aynı ilkelerle ülkemize, şehrimize, insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.

Muratpaşa Belediyesi'nin Temmuz ayı olağan meclis toplantısı, belediye kültür salonunda gerçekleştirildi. Koronavirüs salgını dolayısıyla alınan önlemler kapsamında, meclis üyeleri salonun seyirci koltuklarına aralıklı olarak oturdu. Salona girişte meclis üyeleri, izleyiciler ve belediye çalışanlarının antiseptikle ellerini dezenfekte etmeleri sağlanırken maskesi olmayanlara da maske verildi. Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla açılan meclis, siyasi parti gruplarının gündem dışı konuşmalarıyla devam etti. Önergelerle birlikte 37 maddenin görüşüldüğü mecliste, Muratpaşa Belediyesi'nin 2019 yılı faaliyet raporu da oylandı.

HİZMETE DEVAM

Görüşmeler sırasında Başkan Uysal, meclis başkanlığını vekil Hüseyin Sarı'ya bıraktı. Başkan Uysal, faaliyet raporunun oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından, “Emeği geçen meclis üyelerimize, çalışanlarımıza ben de çok teşekkür ediyorum. Aynı hızla, aynı ilkelerle ülkemize, şehrimize, insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

SEÇİMLER YAPILDI

Muratpaşa Belediyesi encümeni ve meclis komisyonlarına üye seçimlerinin de yapıldığı toplantıda encümen üyeliklerine, CHP grubunun önerisiyle Murat Şimşek, Canan Keleş ve Derya Karakoç seçildi. Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuyla birlikte Planlama ve İmar Komisyonuna üye seçimlerinin de yapıldığı mecliste ayrıca, 17 ihtisas komisyonu kurulması karara bağlandı ve üye seçimleri gerçekleştirildi.

ALBAY REŞAT ÇİĞİLTEPE ADI PARKA VERİLDİ

Muratpaşa Belediye Meclisi'nde, Büyük Taarruz sırasında Afyonkarahisar Çiğiltepe'yi yarım saat içinde alma sözünü tutamadığı için intihar eden Albay Reşat Çiğiltepe'nin adının Yüksekalan Mahallesi'nde parka verilmesi de oy birliğiyle kabul edildi. İlgili gündem CHP grubunun önerisiyle komisyona sevk edilmeden doğrudan meclisçe oylanarak kabul edildi.

Muratpaşa Belediyesi'nin Temmuz ayı olağan meclis toplantısı, pazartesi yapılacak ikinci oturumla devam edecek.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber