Geri Dön
AntalyaENGELLİLER İÇİN ÖZEL OLARAK HAZIRLANAN YELKENLİ TÖRENLE DENİZE İNDİRİLDİ

ENGELLİLER İÇİN ÖZEL OLARAK HAZIRLANAN YELKENLİ TÖRENLE DENİZE İNDİRİLDİ

ENGELLİLER İÇİN ÖZEL OLARAK HAZIRLANAN YELKENLİ TÖRENLE DENİZE İNDİRİLDİ

Antalya’nın Alanya ilçesinde engelliler için özel olarak hazırlanan yelkenli törenle denize indirildi.
“Hayata Yelken Aç Projesi” kapsamında Alanya Marina’daki engelliler için özel olarak hazırlanan yelkenli denize indirilirken, tanıtım törenine Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, Antalya Deniz Ticaret Odası Başkanı B. İnanç Kendiroğlu, Alanya Ticaret Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Alanya Yat ve Yelken Kulübü Başkanı Cemal Özdiyar, resmi kurum amirleri, turizmciler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Alanya Belediyesi Sosyal Hizmetler Koordinatörü Münir Altıoğlu, proje hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Altıoğlu, sporun engelli bireylerin yaşamında büyük önem taşıdığını ve Alanya Belediyesi’nin bu bilinçle hazırladığı projenin gerek engellilere spor imkanı tanıması gerekse de toplumsal bilincin arttırılması açısından büyük önem taşıdığını söyledi.
Alanya Belediyesi’ne 2,4mR sınıfı yelkenli teknesini hibe eden Antalya Deniz Ticaret Odası Başkanı Kendiroğlu ise, ”Oda olarak birçok projeye destek veriyoruz ancak bu projenin bizim için her anlamda daha ayrı bir değeri ve önemi var. Oda olarak bundan sonra da sosyal projelerin desteklenmesi konusunda çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.
Konuşmaların ardından engelliler için özel olarak hazırlanan 2,4 mR paralimpik ’Engelsiz 1’ adlı yelkenli törenle suya indirildi.
Engelli paralimpik sporcu Ruhi Kısır, yelkenliyle denize açılarak projenin tanıtımını yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber