Geri Dön
AntalyaGar konseptindeki kütüphane, 23 Nisan'da açılacak

Gar konseptindeki kütüphane, 23 Nisan'da açılacak

Gar konseptindeki kütüphane, 23 Nisan'da açılacak

Gar konseptindeki kütüphane, 23 Nisan'da açılacak

 

ANTALYA,(DHA)- KEPEZ Belediyesi, 2023 yılı sonuna ilçeye 16 kütüphane kazandıracak. Kütüphane çalışmalarının hızla devam ettiği Kepez'de, tren kütüphanenin hemen yanı başına gar konseptinde Dr. Burhanettin Onat Çocuk Kütüphanesi inşa ediliyor. Yapım çalışmalarında sona gelinen kütüphaneyi inceleyen Başkan Hakan Tütüncü, "Çocuklarımıza böylesi güzel ortamlarda okuma sevgisi aşılayacağız" dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yapım çalışmalarında sona gelinen DokumaPark'taki Dr. Burhanettin Onat Çocuk Kütüphanesi'ni inceledi. Başkan Tütüncü, sona gelinen çalışmaları inceleyerek, bürokratlardan bilgi aldı. 16 Temmuz 2021'de temeli atılarak yapımına başlanan kütüphanenin duvarları örüldü, betonarme yapısı tamamlanarak, çatısı kapatıldı. Kitap kapasitesi ve çeşitliliği açısından da Antalya'nın en zengin çocuk kütüphanesi olacak şekilde kitap envanteri hazırlanan kütüphane, hemen yanı başında bulunan siyah ve kırmızı renkli buharlı kara trene de, istasyon konsepti ile uyum sağlayacak.

DOKUMAPARK'A ÇOK YAKIŞACAK

Başkan Tütüncü, "Antalya'da ray yok, tren yok. Antalya'nın çocukları treni bilmiyordu. Biz raydan önce treni Antalya'ya getirdik ve Dokumapark'a koyduk. Haydarpaşa'da hurdaya ayrılmış vagonu da güzel bir çocuk kütüphanesi haline getirdik ve adına da 'Tren Kütüphane' dedik. Şimdi güzel bir istasyon tasarladık. Çocuklarımıza böylesi güzel ortamlarda okuma sevgisi aşılayacağız. Ve bu istasyonumuza da Kurtuluş Savaşı'nda cepheden cepheye askerimize şifa taşıyan, savaş bittiğinde asrın vebası verem hastalığına karşı elinde çantasıyla Antalya'yı köy köy gezerek, nice çocukları hayata bağlayan, onlara şifa götüren Dr. Burhanettin Onat'ın adıyla taçlandırdık" dedi.

Yapım çalışmalarında sona gelinen Antalya'nın en zengin çocuk kütüphanesi Dr. Burhanettin Onat Çocuk Kütüphanesi'nin 23 Nisan 2022'de açılması planlanıyor.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber