Geri Dön
AntalyaGeleneksel Cumhuriyet Sergisi açıldı

Geleneksel Cumhuriyet Sergisi açıldı

Geleneksel Cumhuriyet Sergisi açıldı

Geleneksel Cumhuriyet Sergisi açıldı

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından bu yıl 19'uncusu düzenlenen Geleneksel Cumhuriyet Sergisi, Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan'ın katılımıyla Türkan Şoray Kültür Merkezi'nde açıldı.
'Cumhuriyet Özgürlük Demek' temasıyla ulusal jürili olarak düzenlenen 19. Geleneksel Cumhuriyet Sergisi'nde 56 sanatçı eserleriyle yer aldı. Sergi açılışına Rektör Özkan'ın yanı sıra, rektör yardımcıları Prof. Dr. Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Cengiz Toker, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan, Muratpaşa Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Sarı, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Paşaoğlu Yöndem, dekan yardımcıları Doç. Dr. Semih Büyükkol, Dr. Öğr. Üyesi Bekir Kirişcan, akademisyenler ve sanatseverler katıldı.
GÜÇLÜ CUMHURİYET, GÜÇLÜ TÜRKİYE VE İNSANLAR DEMEK
Muratpaşa Belediyesi'ne yaptığı ev sahipliği için teşekkür eden Rektör Özkan, “Sergimiz bu sene Cumhuriyet Özgürlük Demek temasıyla düzenleniyor. Cumhuriyeti sanattan ve bilimden ayrı düşünemiyorum. Biz yaptığımız işleri iyi bir şekilde yaparsak cumhuriyete her zaman hizmet etmiş oluruz. Güçlü cumhuriyet, güçlü Türkiye ve insanlar demek. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı önemli zaferler sonucunda ülkemize kazandırılan büyük bir bayramdır. Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasında ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın ilan edilmesinde emeği olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum" dedi.
Rektör Özkan, sergide emeği geçen Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyelerine ve sanatçılara da teşekkür ederek katılımcılarla sergiyi birlikte gezdi. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Paşaoğlu Yöndem de 19. Geleneksel Cumhuriyet Sergisi'nde 56 sanatçının eserleriyle yer aldığını ve serginin ilk defa üniversite dışında gerçekleştiğini belirterek, ev sahipliği yapan Muratpaşa Belediyesi'ne teşekkür etti. Türkan Şoray Kültür Merkezi'nde yer alan sergi 26 Kasım'a kadar her yaştan sanatseverin ziyaretine açık olacak.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber