Geri Dön
KemerKemer'de Dans ve Müzik Festivali

Kemer'de Dans ve Müzik Festivali

Kemer'de Dans ve Müzik Festivali

Kemer'de Dans ve Müzik Festivali

 

KEMER, (DHA)- KEMER Beldibi Mahallesi'ndeki bir otelde düzenlenen Dans ve Müzik Festivali'nin organizatörleri, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nu ziyaret etti.

Organizatörler Alla Chudinova ve Evgeniy Chudinov tarafından 'Tüm ruhunla dans et' sloganıyla düzenlenen festivale başta Kazakistan ve Türkiye olmak üzere çeşitli ülkelerden çocuklar katılıyor. Kazakistan ve Özbekistan'dan ünlü sanatçıların da katıldığı festivalde, ülkelerin kültürel ve folklorik dans gösterileri sunuluyor. Kemer'in tanıtımına katkı sağlamak ve ülkelerin kültürel ve sanatsal anlamda kaynaşması amacıyla yapılan festivalin, yarın yapılacak gala töreniyle sona ereceği belirtildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Topaloğlu, belediye olarak Kemer'in tanıtımı için her türlü projeye imza atmaya hazır olduklarını söyledi. Başkan Topaloğlu, organizatörlerin gelecek sene festivali tekrar Kemer'de düzenlemek istediklerini aktardıklarını belirterek, "Pandemi nedeniyle bu seneki festivale katılan ülke sayısı azmış. Gelecek sene düzenlenecek olan festival için bizden destek istediler. Biz de her türlü desteği vereceğimizi ilettik. Kemer'in tanıtımı için her zaman elimizi taşın altına koymaya hazırız" dedi.

Ziyaret sonrası Başkan Topaloğlu, organizatörlere çeşitli hediyeler takdim etti.

Gelecek sene yapılacak olan festivale, Türkiye'nin yanı sıra Kazakistan, Özbekistan, Rusya, Kırgızistan, Ukrayna, Litvanya, Belarus gibi ülkelerden çocukların katılacağı bildirildi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber