Geri Dön

Kepez'den Cumhuriyet'in 97. yılına özel sergi

Kepez'den Cumhuriyet'in 97. yılına özel sergi

Kepez'den Cumhuriyet'in 97. yılına özel sergi

 

ANTALYA,(DHA) - KEPEZ Belediyesi'nin Cumhuriyet'in kuruluşuna özel her yıl geleneksel olarak düzenlediği ve bu yıl da '97. Yıla Özel 97 Eser Cumhuriyet Sergisi' adıyla kapılarını sanatseverlere açtı. Dokuma Modern Sanatlar Galerisi'ndeki sergide 82 sanatçının 97 eseri yer alıyor.
Kepez Belediyesi, Cumhuriyetin kuruluşunu, '97. Yıla Özel 97 Eser Cumhuriyet Sergisi' ile kutluyor. Kepez Belediyesi'nin himayelerinde Ressam Zübeyde Yavuz'un küratörlüğünde '97. Yıla Özel 97 Eser Cumhuriyet Sergisi' açıldı. DokumaPark'taki Modern Sanatlar Galerisi'ndeki serginin açılışına Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, sanatçılar ve sanatseverler katıldı. Bu yıl 97 eser ile sanatseverlere kapılarını aralayan serginin açılışında konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde, yüce Türk milletinin unutulmaz bir destan yazarak kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin 97. Yaşı ve Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun. Bu müstesna günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman askerlerini ve tarihimizin bütün ölümsüz kahramanlarını şehitlerimizi, gazilerimizi hürmetle minnetle yad ediyorum. Onlar bu güzel vatan topraklarını bizlere bir yer yüzü cenneti olarak bıraktılar. Onlar İstiklal Savaşımızı kazandılar. Onlar yeni devletimizi kurdular. Nice zorluklara göğüs gererek Türkiye'yi bugünlere getirdiler. İnşallah bundan sonra bizde birbirimizi çok severek, birbirimize sımsıkı sarılarak, ama mutlaka çok çalışarak, ülkemizi gelecek hedeflerine birlikte beraber taşıyacağız. Bu noktada en önemli şey sevgi" dedi.
TÜRKİYE'DEN 82 SANATÇININ 97 ESERİ VAR
Başkan Tütüncü, ulu önder Atatürk'ün 'Bir toplumun hayat damarlarından en önemlisi sanat' sözlerini hatırlatarak, son 6 yıldır Cumhuriyet Sergisi düzenlediklerini vurguladı. Başkan Tütüncü, "Her yıl Cumhuriyetimizin kaçıncı yılını kutlayacaksak, küratör arkadaşlarımız sergimizi Türkiye'den çok özel bir seçkiyle bize hazırlıyorlar. Sergimiz 2,5 ay kadar sanatseverlerimizi ağırlıyor. Bu güzel galeride 97. Yıla özel 82 sanatçımızın 97 eseri görücüye çıkıyor" diye konuştu. Konuşmasının ardından Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,  '97. Yıla Özel 97 Eser Cumhuriyet Sergisi'nin açılışını sanatçılarla birlikte yaptı. Tütüncü ve davetliler açılışın ardından küratör Ressam Zübeyde Yavuz'un eşliğinde sergiyi gezdiler. 

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber