Geri Dön
ManavgatManavgat'ta bisiklet yarışları toplantısı

Manavgat'ta bisiklet yarışları toplantısı

Manavgat'ta bisiklet yarışları toplantısı

Manavgat'ta bisiklet yarışları toplantısı

 

Ömer KARÇA/MANAVGAT, (DHA)- TÜRKİYE Bisiklet Federasyonu'nun 2021 yılı faaliyet programında yer alan uluslararası Manavgat MTB Maratonu, Antik Side Kupası Cross Country ve Antik Seleukia Cross Country Yarışları için Manavgat Kaymakamlığında koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.
Manavgat Kaymakamlığı, Manavgat Belediyesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Manavgat Side Turistik Otelciler Birliği Derneği'nin (MASTOB) ortaklaşa yürüttüğü 'Manavgat Bisiklet Günleri' projesi kapsamında, Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun 2021 yılı faaliyet kapsamında yer alan 3 etap bisiklet yarışı Manavgat'ta düzenlenecek. Manavgat'ın tarihi bölgelerinde gerçekleştirilecek uluslararası yarışmalar ile bölgenin tanıtımının da yapılması planlanıyor.
Sırasıyla 10-11 Nisan 2021 ve 9 Mayıs 2021 tarihlerinde koşulacak olan Antik Side Kupası Cross Country Yarışı, 8.Uluslararası Manavgat MTB Maratonu ve Antik Seleukia Cross Country Yarışlarının sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla Kaymakam Mustafa Yiğit başkanlığında koordinasyon toplantısı yapıldı.
Manavgat Bisiklet Günleri'nin Manavgat'ın doğal ve kültürel tanıtımını yapmak amacıyla 'Macera ve Doğa Turizm Altyapı Geliştirme' projesi kapsamında düzenlenen bir organizasyon olduğunu dile getiren Kaymakam Yiğit, "İlçemizde gerçekleşecek bisiklet yarışlarının sağlık, güvenlik, emniyet tedbirleri kapsamında düzenli ve sağlıklı ilerleyebilmesi için gerekli kararlar alınmıştır. Bisiklet turizminin yaz ve kışın ilçemize getirisi çok büyüktür. Bunun yanında spor turizminin ülke tanıtımına da çok değerli katkıları var. Bu tür yarışların ilçemizde gerçekleştirilmesinden mutluluk duyuyoruz. Bu organizasyonda yer alan tüm ekibe emekleri için teşekkür ediyor, sporculara başarılar diliyorum diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber