Geri Dön
AntalyaUluslararası Antalya Piyano Festivali başlıyor

Uluslararası Antalya Piyano Festivali başlıyor

Uluslararası Antalya Piyano Festivali başlıyor

Uluslararası Antalya Piyano Festivali başlıyor

 

ANTALYA, (DHA) - BU yıl 21'incisi düzenlenen Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin en önemli kültür-sanat etkinliklerinden Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 11 Aralık'ta başlıyor.

2000 yılından bu yana Antalya'nın uluslararası 'Sanat Şehri' kimliğine katkıda bulunan, Avrupa Festivaller Birliği (EFA) üyesi Uluslararası Antalya Piyano Festivali, bu yıl 11-24 Aralık tarihleri arasında yapılacak. Geçen yıl pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen festival, yine yıldızlar geçidine sahne olacak ve dünyaca ünlü sanatçıları müzikseverle buluşturacak.

DÜNYANIN KULAĞI YİNE ANTALYA'DA OLACAK

Antalya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşecek Türkiye'nin en önemli müzik festivali, 11 Aralık'ta 'Piyanonun Efsanesi' Richard Clayderman konseriyle başlayacak. Heyecanla beklenen müzik şöleni, 14 Aralık'ta geleneksel Türk müziğini klasik batı müziğiyle harmanlayan Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner ikilisinden oluşan Duo Blanc & Noir'i, 15 Aralık'ta enerjik sahne şovları ve büyüleyici sunum tarzları ile adlarından söz ettiren Queenz of Piano'yu, 17 Aralık'ta Artun Hoinic şefliğinde ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Özgür Ünaldı'yı, 18 Aralık'ta Flamenko'nun yıldız ismi Laura De Los Angeles'ı, 22 Aralık'ta piyanonun genç yıldızı Can Çakmur'u ağırlayacak.

Sanatseverlere müzik dolu günler yaşatacak olan festival, 24 Aralık'ta Anjelika Akbar konseriyle son bulacak.

'SANATIN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜNE İNANIYORUZ'

Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nin ülkemiz ve Antalya için gurur kaynağı olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Muhittin Böcek “Geçtiğimiz yıl salgın nedeniyle ara vermek zorunda kaldığımız, bu yıl da salgının gölgesinde zor koşullarda düzenlediğimiz festivalimize yeniden kavuşmak ve sanatseverlerle buluşmak hepimiz için moral kaynağı olacak. Çünkü biz, sanatın iyileştirici gücüne inanıyoruz" dedi.

Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) gerçekleşecek.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber