Geri Dön
KuşadasıGenç sanatçılardan tarihi Güvercinada'da klasik müzik dinletisi

Genç sanatçılardan tarihi Güvercinada'da klasik müzik dinletisi

Genç sanatçılardan tarihi Güvercinada'da klasik müzik dinletisi

Genç sanatçılardan tarihi Güvercinada'da klasik müzik dinletisi

AYDIN'ın Kuşadası ilçesindeki tarihi Güvercinada Kalesi'nde  klasik müzik dinletisi düzenlendi. Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğinde düzenlenen konserde Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Devlet Konservatuvarı öğrencileri sahne aldı.

Kuşadası, kademeli normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte yeniden başlayan kültür sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Kuşadası Belediyesi ile KUSAV iş birliğinde düzenlenen Güvercinada Genç Sanat Dinletileri'nin ilki sanatseverlerden yoğun ilgi gördü. Güvercinada Kalesi'nin eşsiz manzarası eşliğinde gerçekleşen konserde C. Saint Seans, J.Haydn ve Muammer Sun gibi dünyaca ünlü müzisyenlerin eserleri seslendirildi. Viyolonselde Dilay Ra Oygür, piyanoda ise Yasemin Perşembe'nin sahne aldığı konserde ADÜ Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyeleri Alexander Makaev ve Özgür Elgün de öğrencilerine eşlik etti.  Dinletiyi çok sayıda Kuşadalı ile KUSAV Başkanı Levent Köylü de dinledi.

7ÇOK ÖNEMSEDİĞİMİZ BİR PROJE'

Konser sonunda konuşan KUSAV Başkanı Levent Köylü, "Genç Sanat Dinletileri pandemi öncesinde hayata geçirmek istediğimiz bir projeydi. Fakat kısıtlamalar nedeniyle yapamamıştık. Güvercinada dinletileri kapsamında Genç Sanat Dinletileri'ne de başlamak istedik. Bu proje sürekliliği olan bir iş. Bu yaz bu kapsamda beş dinletimiz daha olacak. Genç arkadaşlarımızın sanat kariyerlerinde bizim de ufak da olsa bir katkımız olacak. Çok önemsediğimiz bu projeye siz sanatseverlerin de desteğiyle uzun yıllar devam etmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

KUŞADASI (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber