Geri Dön
KuşadasıKuşadası'na dört gemiyle denizden toplam 3 bin 890 turist geldi

Kuşadası'na dört gemiyle denizden toplam 3 bin 890 turist geldi

Kuşadası'na dört gemiyle denizden toplam 3 bin 890 turist geldi

Kuşadası'na dört gemiyle denizden toplam 3 bin 890 turist geldi

Tülay AKSAY / KUŞADASI (Aydın), (DHA) - AYDIN'ın Kuşadası ilçesine bugün sabah saatlerinde yaşayan 4 kruvaziyer gemisi toplam 3 bin 890 turist getirdi.
Kuşadası Ege Port Limanı, bu sabah en hareketli günlerinden birini yaşadı. Bahama Bayraklı Norwegian Jade, Wind Star, Silver Wind, Malta bayraklı Celestyal Cristal kruvaziyer gemileri toplam 3 bin 890 yolcu ve 2 bin 200 personelle Kuşadası'na gelerek demirledi. Dört gemiden inen turistlerin kimisi turlara katılıp Efes Antik Kenti ve Meryemana evini ziyaret ederken büyük bölümü ise ilçede kalarak alışveriş yaptı.  
Türkiye'de kruvaziyer turizminin başkenti olarak nitelenen Aydın'ın Kuşadası ilçesine mayıs ayında toplam 74 kruvaziyer gemisi seferinin gerçekleşeceğini belirten Global Ports Holding Doğu Akdeniz Bölge Direktörü ve Kuşadası Ege Port Limanı Genel Müdürü Aziz Güngör, "Yaz sezonunda aynı gün 6 gemiyi misafir edeceğimiz günler de olacak. Akdeniz'in en fazla gemi ağırlayan limanları arasında yer alan Kuşadası limanı hızla eski şöhretli günlerine geri dönmekte" dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber