Geri Dön

Nazilli'de Oda Ve Borsalardan Ortak 15 Temmuz Açıklaması

Nazilli'de Oda Ve Borsalardan Ortak 15 Temmuz Açıklaması

Nazilli Ticaret Odası ve Nazilli Ticaret Borsası yönetimleri, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümünde ortak basın açıklaması yaptı.
Hazırlanan ortak basın açıklamasını okuyan Nazilli Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ziya Aksüt, “Tarihimizin en zor günlerinden biri olan 15 Temmuz’un yıldönümüne giriyoruz. İki hafta boyunca, farklı etkinliklerle, hazırladığımız afişlerle ülkemizin tamamında 15 Temmuz ruhunu canlı tutacağız. Darbe girişiminin asıl amacı ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmaktı. Darbe teşebbüsünün nihai amacı Türkiye Cumhuriyetini bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti. Allah’a şükürler olsun Milletimiz, cesareti ve feraseti ile bu belayı, bu fitneyi durdurdu. Milletimiz demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden bu saldırı karşısında dik durdu, canı pahasına değerlerini savundu. Bu masadaki kuruluşlarının tamamı da, ilk andan itibaren, devletimizin ve milletimizin yanında yer aldı. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla bir destan yazdık.
Haince planlanmış darbe girişimini savuşturan milletimizin önünde saygıyla eğiliyoruz. Bizler ülkemiz ve milletimiz için şimdi daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Üzerine basarak bir kez daha ifade ediyoruz: Türkiye’nin sivil toplumu olarak, 15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Ülkemizin geleceğini inşa ederken yaşadıklarımızdan aldığımız dersler bize ışık olacak. Biz bu ülkenin geleceğinden umutluyuz. Gücümüz milli irade, hedefimiz büyük Türkiye” dedi.
Düzenlenen ortak basın açıklamasına Nazilli Ticaret Odası Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler, Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Nazilli Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ziya Aksüt ve Nazilli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat İzgü katıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber