Geri Dön
MerkezBalıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri kar mesaisinde

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri kar mesaisinde

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri kar mesaisinde

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri kar mesaisinde

Fatih Emrah ERDOĞAN / BALIKESİR, (DHA)- BALIKESİR Büyükşehir Belediyesi, hafta sonundan bu yana etkili olan kar yağışı nedeniyle teyakkuza geçti. Afet Koordinasyon Merkezi’nin koordinesinde yürütülen çalışmalar kapsamında ekipler, kar ve buzlanma riskine karşı sürücüler ve yayaların sıkıntı yaşamaması için 7 gün 24 saat mesaide bulunuyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, özellikle hafta sonundan bu yana etkili olan kar yağışının getirdiği olumsuzluklarla etkin bir şekilde mücadele etmeye devam ediyor. Yoğun kar yağışı öncesinde ana arterler ve gerekli görülen yerlerde tuzlama çalışmaları gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, kar yağışının devam ettiği yerlerde tuzlama ve yol açma çalışmalarını sürdürüyor. Müdahale için 700 ton stoğu bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin, çalışmalar kapsamında yaklaşık 300 ton tuz kullandığı öğrenildi.

ANA ARTERLER İZLENİYOR

Vatandaşların yoğun kar yağışının etkilerini olabildiğince az hissetmesi adına çalışmaları sistemli bir şekilde sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Trafik Kontrol Merkezi’nden şehrin ana arterlerini, 22 noktadan kamerayla anlık olarak 7 gün 24 saat izleyerek müdahale ediyor. Kontrol merkezinin keşif ekipleri, yollarda kar yığınının olduğu yerleri, özellikle buzlanmanın meydana geldiği yerleri belirleyerek Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Balıkesir Afet Koordinasyon Merkezi’ne (BAKOM) iletiyor. BAKOM aracılığıyla ilgili birimler, olası bir acil duruma en kısa sürede müdahale ederek trafik sıkışıklığı, aksaklık veya hava muhalefetinden dolayı oluşabilecek tüm sıkıntıları çözüme kavuşturuyor.

GİZLİ BUZLANMA EN HIZLI ŞEKİLDE KEŞFEDİLİYOR

Ulaşım Koordinasyon ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanı Nurullah Erel “Trafik Kontrol Merkezimizde kavşak ve yol takibi sırasında özellikle yoğun kar yağışına müteakiben gizli buzlanma riskini araştırıyoruz. Kavşak kolları içerisinde hızını kesen ve kavşak yaklaşımında duran araçların kayma yaptığını kontrollerini kaybettiğinin keşfi buradan yapılarak BAKOM’a bilgi veriliyor. BAKOM koordinesinde ilgili birimlerimi ya da ilgili il müdürlüklerine bilgi verilerek tedbir alınması sağlanıyor. Böylelikle olası kazalarında önüne geçiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz’ın talimatı doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştirerek Balıkesir’de karı eziyet olmaktan çıkarıp, keyif haline getiriyoruz” dedi.

CAN DOSTLARIN BESLENME İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

Sokak hayvanlarının zorlu kış şartlarında daha çok yiyecek gereksinimi duyması amacıyla 24 odak noktasında mama ihtiyaçlarını karşılayan Büyükşehir Belediyesi, can dostların zorlu kış şartlarında da bakımlarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber