Geri Dön

Zağnos Paşa Meydanı düzenlemesinde ilk adım altyapı

Zağnos Paşa Meydanı düzenlemesinde ilk adım altyapı

Zağnos Paşa Meydanı düzenlemesinde ilk adım altyapı

Fatih Emrah ERDOĞAN/ BALIKESİR (DHA)- BALIKESİR Büyükşehir Belediyesi'nce Zağnos Paşa meydan düzenleme çalışmalarında öncelikle altyapı, projeye uygun hale getirilirken, bölgenin tüm altyapı sorunları çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte ortadan kalkacak.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nce yürütülen, Zağnos Paşa Camisi meydan düzenleme çalışmaları aralıksız olarak sürdürülüyor. Meydan düzenleme çalışmaları kapsamında öncelikle altyapıyı uygun hale getirmek amacıyla çalışmalarına yön veren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ile Büyükşehir Belediyesi iştiraki Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (BASKİ) ekipleri, koordineli bir şekilde çalışıyor.
TAŞKIN VE KÖTÜ KOKU ORTADAN KALKACAK
Bölgedeki tüm altyapı çalışmalarının sırasıyla gerçekleştirileceğini belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, asfalt atıldıktan sonra yeniden kazı yapılmaması amacıyla projeye uygun bir şekilde oluşabilecek tüm sorunlara karşı önlemlerin alındığını söyledi. Başkan Yılmaz, "Turan Caddesi’nden başlayarak Zağnos Paşa Camisi’ne kadar olan yaklaşık 650 metrelik alanda bulunan yağmur suyu deşarj hattı yenilendi. Mevcutta bulunan yağmur suyu şebekesinin kanalizasyon sistemiyle birleşik sistemli olarak çalışmasından dolayı hem esnaf hem de bodrum katlarda yaşayan vatandaşlar, yağmurlu havalarda suyun yükselmesiyle birlikte taşkın oluşumuna ve kötü kokuya maruz kalıyordu. Yeni sistemle birlikte taşkın ve kötü koku oluşumunun da önüne geçilecek. Ayrıca mevcutta bulunan atık su ve içme suyu hatlarının da arıza yapmaması adına tamamı yenilendi. BASKİ ekiplerimizin çalışmalarını tamamladığı alanlarda Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri de tretuvar ve asfalt çalışmalarını gerçekleştirecek" dedi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber