Geri Dön
BurdurGöllerarası Basketbol Turnuvası

Göllerarası Basketbol Turnuvası

Burdur Belediyesinin düzenlediği turnuvada, Küçükçekmece Gölü takımı şampiyon oldu

BURDUR (AA) - Kuruyan göllere dikkati çekmek amacıyla Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Göllerarası Basketbol Turnuvası sona erdi.

Burdur Gölü kıyısındaki basketbol sahasında gerçekleştirilen turnuvanın final maçında Küçükçekmece Gölü ile Tuz Gölü takımları karşılaştı.

Finalde rakibini yenen Küçükçekmece Gölü şampiyon olurken, Tuz Gölü ikinci, Abant Gölü ise üçüncü sırayı elde etti.

Turnuvaya katılan takımlara ödüllerini, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz verdi.

- 13 gölden getirilen su, Burdur Gölü'ne döküldü

Burdur Belediye Başkanı Ercengiz, kapanış töreninde yaptığı konuşmada, turnuvada en büyük kazancın dostluk ve verdikleri mesaj olduğunu belirtti.

Suyun kıymetinin bilinmesi gerektiğini anlatan Ercengiz, şunları kaydetti:

"Önümüzdeki yüzyıl belki de su savaşlarının yaşanacağı bir dönem olacak. Suyumuzun, göllerimizin kıymetini bilelim. Üç yıl gibi kısa bir sürede yatay alan 10 metreden fazla çekildi. Amacımız turnuvaya katılan takımların illerinde bulunan göllerden getirmiş olduğu suları, gölümüzle buluşturmak. İnşallah Burdur Gölü'nün çığlığına derman oluruz. Önce insanoğlu ardından da doğa elinden geleni yapar. Burdur Gölü eski haline geri döner, diye umut ediyorum."

Tören sonunda Eğirdir, Tuz, Pamukkale, Eber, Abant, Köyceğiz, Bafa, Manyas, İznik, Sapanca, Küçükçekmece, Van ve Mogan göllerinden getirilen sular, Burdur Gölü'ne döküldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber