Geri Dön
İnegölSömestr tatilinde öğrenciler, 'Karagöz Gölge Oyunu Şenliği'nde buluşacak

Sömestr tatilinde öğrenciler, 'Karagöz Gölge Oyunu Şenliği'nde buluşacak

Sömestr tatilinde öğrenciler, 'Karagöz Gölge Oyunu Şenliği'nde buluşacak

Sömestr tatilinde öğrenciler, 'Karagöz Gölge Oyunu Şenliği'nde buluşacak

Yavuz YILMAZ/İNEGÖL,(Bursa),(DHA)-BURSA'da İnegöl Belediyesi sömestr tatiline girecek olan öğrenciler için, Uluslararası Kukla ve Gölge Oyunu Birliği (UNİMO) Bursa Şubesi iş birliği ile organizasyon hazırlıyor. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 5 gün boyunca 10 farklı Karagöz oyunu ve 10 farklı Karagöz Atölye etkinliğinin gerçekleşeceği Karagöz Gölge Oyunu Şenliğine tüm öğrencileri davet etti.

İnegöl Belediyesi, sömestr tatili için 7-12 yaş arası çocuklara yönelik etkinlik düzenliyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, UNİMO Bursa Şubesi iş birliğinde 5 gün sürecek 1'inci Karagöz Gölge Oyunu Şenliği ile çocukları buluşturacak. Her gün 2 ayrı seansta Karagöz gösterisi ve Karagöz atölye etkinliğinin yapılacağı organizasyonda, gösterilere tüm öğrenciler katılabilecek, ancak atölye etkinliği kontenjanla yapılacağından, ailelerin 18 Ocak Salı günü (yarın) itibariyle Kültür Sanat ve Gençlik Merkezinden kayıt yaptırması gerekecek.

Belediye Başkanı Alper Taban, UNİMO Bursa Şube Başkanı Şinasi Çelikkol ile birlikte,  yapılacak şenliğe ilişkin basın toplantısı düzenledi. Taban, “Çocuklarımız pandemi sürecinden oldukça etkilendi. Okullar kimi zaman devam etti, kimi zaman uzaktan eğitim olarak devam etti. Çocuklarımız bu yıl yeniden okullarına kavuştular ve ilk dönemi de tamamlayıp yarı yıl tatili için gün saymaya başladılar. Cuma günü itibariyle sömestr tatiline çıkacaklar. Biz de onlara bir sürpriz yapalım istedik. Bu organizasyon dahilinde 7-12 yaş çocuklarımız için Karagöz Şenliği ve Karagöz Atölyesi planladık. 24-28 Ocak tarihleri arasında İnegöllü çocuklarımız 1'inci  Karagöz Şenliğinde buluşacaklar. Amacımız, bizlerin çocukluğumuzda hikayeleriyle büyüdüğümüz değerlerimizden olan Karagöz ve Hacivat’ı tüm çocuklarımızın bilmesi, öğrenmesi. Bunlarla hoş ve nitelikli vakit geçirmelerini arzu ediyoruz. Tüm evlatlarımızı programlarımıza davet ediyorum” dedi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber