Geri Dön
Merkez101 yaşındaki doktor 4’üncü doz aşısını yaptırdı

101 yaşındaki doktor 4’üncü doz aşısını yaptırdı

101 yaşındaki doktor 4’üncü doz aşısını yaptırdı

101 yaşındaki doktor 4’üncü doz aşısını yaptırdı

Gökhan ÖZHAN/BURSA, (DHA)-BURSA İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, 4’üncü doz hatırlatma aşısını yaptırmak isteyen, 51 yıl hekimlik yapan 101 yaşındaki Göğüs Hastalıkları Uzmanı, Uzm. Dr. Galip Uzunca’yı evinde ziyaret etti. Ziyarette, İl Sağlık Müdürlüğü mobil aşı ekipleri Uzm. Dr. Uzunca’ya 4’üncü doz hatırlatma aşısını yaptı.

Bursa’da koronavirüsle mücadele kapsamında, hastane ve aile sağlığı merkezlerinin yanı sıra mobil aşılama ekiplerince, aşı polikliniklerine gidemeyen yaşlı ve evde sağlık hizmetlerinden yararlanan vatandaşlar evlerinde aşılanıyor. Bu kapsamda, 101 yaşındaki Uzm. Dr. Galip Uzunca, aşı vurulma talebini geçtiğimiz hafta mektup yoluyla İl Sağlık Müdürlüğü’ne iletti. Mektubun ulaşmasının ardından İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, mektubu cevapsız bırakmadı ve Uzunca’yı evinde ziyaret etti.

4’üncü doz hatırlatma aşışını yaptıran Uzm. Dr. Uzunca’nın aşısını yaptırmayanlara ve gençlere örnek olduğunu belirten, Dr. Yavuzyılmaz, “Bugün meslek büyüğümüz olarak sizi ziyaret etmek istedim. Bana gönderdiğiniz mektubun, hem yazı sitiline hem de içeriğine hayran oldum. Özellikle ziyarete gelmek istedim. Allah sağlıklı uzun ömürler versin. Bu sıkıntıları da atlatalım, sizi müdürlüğümüzde de misafir edelim. Sizin gibi bir meslek çınarımız, bizim için ayrı bir kıymet” ifadelerini kullandı. Uzm. Dr. Uzunca ise ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek, Dr. Yavuzyılmaz’a ve sağlık çalışanlarına  teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber