Geri Dön
MerkezNilüfer’de karla mücadele çalışmaları sürüyor

Nilüfer’de karla mücadele çalışmaları sürüyor

Nilüfer’de karla mücadele çalışmaları sürüyor

Nilüfer’de karla mücadele çalışmaları sürüyor

Gökhan ÖZHAN/BURSA, (DHA)-BURSA’da Nilüfer Belediyesi karla mücadele ekipleri, kar yağışının kentte etkili olmasıyla birlikte çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, özellikle ilçenin yüksek kesimlerinde, kar yağışı nedeniyle kapananyolları açmak için aralıksız çalışıyor.

Nilüfer Belediyesi kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle kapalı yol kalmaması için çalışmalarını sürdürüyor. Şehir merkezindeki yüksek mahallelerde, Temizlik İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kaldırım ve park alanlarında kar temizliği gerçekleştiriyor. Ulaşım Müdürlüğü’ne ait iş makineleri de 24 saat görev yaparak, mahalle aralarındaki sokakların açık tutulmasını sağlıyor. İlçenin her yıl yağışlardan en çok etkilenen yüksek kesimdeki kırsal mahallelerinden Güngören, Maksempınar, Unçukuru, İnegazi, Atlas ve Korubaşı mahallelerinde etkili olan kar yağışına karşı da 100 kişilik ekip, iş makineleri ile çalışmalarını sürdürüyor. Güngören ve Korubaşı Mahalleleri arasında kapanan yol, karla mücadele ekipleri tarafından yeniden ulaşıma açılırken, kar temizliği ve ardından da tuzlama çalışması gerçekleştirildi.

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de kar yağışının etkili olduğu mahallelerdeki sahipsiz hayvanlar için mama dağıtıyor. Yaralı, hasta, güçten düşmüş ve bakıma ihtiyacı olan hayvanlar ise Nilüfer Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ne götürülerek, sağlık kontrolünden geçiriliyor.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber