Geri Dön
MerkezUTİB, dereceye giren tasarımlar, yurtiçi ve yurt dışı fuarlarda sergileniyor

UTİB, dereceye giren tasarımlar, yurtiçi ve yurt dışı fuarlarda sergileniyor

UTİB, dereceye giren tasarımlar, yurtiçi ve yurt dışı fuarlarda sergileniyor

UTİB, dereceye giren tasarımlar, yurtiçi ve yurt dışı fuarlarda sergileniyor

Cansel ORUÇ/BURSA(DHA)-KISA adı (UTİB) olan, Uludağ Tekstil İhracatçılar Birliği on bir senederi,  “Ev Tekstili Tasarım Yarışması” düzenliyor. Yarışmacılara birçok farklı konuda eğitim ve mentorluk desteği sunan yarışmada finale kalan ve Bursa’daki tekstil firmalarının sponsorluğunda üretilen tasarımlar, yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda sergileniyor.

Bu yıl “Sürdürülebilir Yaşam Tarzı Yaratmak” temasıyla düzenlenen yarışmada dereceye giren tasarımlar, Skyland HOM’da ziyaretçiler ile buluşuyor. Yarışmada birinci olan Dokuz Eylül Üniversitesi Modüa Giyim Tasarımı mezunu Birce Avcu,  "yolda olmak"  temasından ilham alarak hazırladığı “On The Road” isimli koleksiyonu sergiliyor. Sergide, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü'nde eğitimini sürdüren ve yarışmada ikinci olan  Buse Sözen, Marmara Denizi’nde son yılarda ortaya çıkan kirlilikten ilham alarak hazırladığı “Antroposen Marmara” isimli koleksiyonu ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü mezunu olan ve yarışmada üçüncülük ödülü alan Pelin Aykar ise, düzensizlikten ilham alarak hazırladığı,  “Entropy” isimli koleksiyonu, Skyland HOM giriş katında ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

UTİB Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması’nın süresi olmayan bir destek programı olduğunu söyleyen UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, "Yarışmaya katılan öğrencilere başından itibaren yoğun bir eğitim vererek, onları bu alanda daha güçlü ve donanımlı hale getiriyoruz. Onları sektörle tanıştırmak, tasarımlarının üretilerek ekonomiye kazandırılması, ihraç edilebilmesi için yoğun destek veriyoruz.  Gençlerimizi ve tasarımlarını yurt dışı fuarlara götürerek oralarda sergiliyoruz. Bu yılın kazanan tasarımlarının da Skyland HOM’da sergilenmesi çok güzel. Bunun gençlerimizin geleceklerine yönelik cesaretlerini artıracağına, onlara moral ve motivasyon sağlayacağına inanıyorum" diye konuştu.

Sergi 28 Şubat tarihine kadar haftanın yedi günü 10:00-19:30 saatleri arasında ziyaret edebilecek.

 

(FOTOĞRFLI).

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber