Geri Dön

Nilüfer'in İlk Kedi Parkı Öğrencilerin Desteğiyle Açıldı

Nilüfer'in İlk Kedi Parkı Öğrencilerin Desteğiyle Açıldı

Bursa’da özel bir ilkokulun öğrencileri kendi elleriyle yaptıkları kedi evleri ile Nilüfer ilçesine ilk kedi parkının kazandırılmasına öncülük etti. Nilüfer Belediyesi’nin desteğiyle Altınşehir Mahallesi’nde oluşturulan Mutlu Patiler Kedi Parkı can dostlarının yeni yuvası oldu.
Mutlu Patiler projesi, Nilüfer’in Altınşehir Mahallesi’nde gerçeğe dönüştü. Proje kapsamında öğrenciler bir yıl boyunca okullarında çeşitli çalışmalar yaptı. Minik öğrenciler düzenledikleri kermesle de Mutlu Patiler projesi için gelir elde etti. Nilüfer Belediyesi’nin de yardımıyla 30 öğrenci elde ettikleri geliri kullanarak kısa bir süre içerisinde 9 adet kedi evi yaptı.
Öğrencilerin el emekleri ve hayal gücü ile yapılan kedi evleri Altınşehir Mahallesi’nde bulunan bir alana yerleştirilerek Nilüfer’in ilk kedi parkı olan “Mutlu Patiler Kedi Parkı” oluşturulmuş oldu. Mutlu Patiler Kedi Parkı’nın açılışına Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, Tan Okulları öğretmenleri, öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.
Çocukların kendi emekleri ile can dostlarının korunaklı bir ortamda yaşamaları için kedi evleri yaptığını söyleyen Adil Kayaoğlu, “Çocuklarımız kendi elleri ile kedi evlerini boyadı. Bizler de Nilüfer Belediyesi olarak çocuklarımızın yaptığı kedi evlerinden Mutlu Patiler Kedi Parkı’nı oluşturduk. Artık can dostlarımızın yuva sayıları böylelikle arttı. Bundan sonra Mutlu Patiler Kedi Parkımızın bulunduğu bu alanda Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimizin yanı sıra Altınşehir Mahallesi halkımız da can dostlarımızın bakımını üstlenecek” dedi.
Açılışa katılan çocuklar da parkın ilk misafirlerini ağırlamanın mutluluğunu yaşadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber