Geri Dön
OsmangaziOsmangazi’de Kurban Bayramı hazırlıkları başladı

Osmangazi’de Kurban Bayramı hazırlıkları başladı

Osmangazi’de Kurban Bayramı hazırlıkları başladı

Osmangazi’de Kurban Bayramı hazırlıkları başladı

Cansel ORUÇ/BURSA,(DHA)-BURSA'da Osmangazi Belediyesi, Kurban Bayramı süresince vatandaşların aksaklık yaşamaması için ilçede kurulacak kurban pazarlarında çalışmalara başladı. Kurban pazarı noktalarında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Mustafa Dündar, vatandaşlara kaliteli ve hijyenik hizmet sunmak adına çalışmalara erken başladıklarını söyledi.
Vatandaşların sağlıklı ve hijyenik koşullarda ibadetlerini yerine getirebilmesi adına Veysel Karani Mahallesi’ndeki kurban satış tesisinin ardından bu yıl Geçit Mahallesi’nde de bir kurban pazarı noktası oluşturacak. Kurban Bayramı süresince gerek hayvan yetiştiricilerine gerekse kurbanlık alacak vatandaşlara güvenilir, sağlıklı ve kaliteli hizmet sunmak isteyen Osmangazi Belediyesi, kurulacak olan kurban pazarlarını bayrama hazırlamak içi çalışmalara başladı. 
Belediye Başkanı Mustafa Dündar, birim amirleri ve başkan yardımcıları ile birlikte Veysel Karani Modern Kurban Satış Tesisi ve Geçit Mahallesi’nde kurulacak kurban pazarı noktasını gezerek incelemelerde bulundu. Bayram süresince hayvan satıcıları ve vatandaşların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için gerekli tüm gerekli tüm tedbirleri aldıklarını ifade eden Dündar, kurban pazarı noktalarında altyapı çalışmalarının yapılması, hayvanların konulacağı padokların hazırlanması, hayvan yetiştiricilerinin kalacakları ve ihtiyaçlarını giderebilecekleri yerlerinin hazırlanması, temizliklerin yapılması ve ulaşım konusunda aksaklıkların yaşanmaması adına, birim amirlerine gerekli çalışmaların yapılması için talimat verdi.
İKİ YERDE KURBAN SATIŞ NOKTASI
Ramazan Bayramı’nın hemen ardından Kurban Bayramı için hazırlıklara başladıklarını ifade eden Dündar, “Bu yıl ilçemiz sınırları içerisinde iki farklı noktada kurban pazarı kuracağız. Vatandaşlarımızın kurban ibadetlerini hijyenik bir ortamda yerine getirebilmeleri ve oluşabilecek kötü görüntülerin önüne geçmek adına kurban satış ve kesim noktalarında gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. Belediyemizde görev yapan birim amirlerimiz ve belediye başkan yardımcılarımız ile birlikte Veysel Karani Mahallesi’nde bulunan Osmangazi Modern Kurban Pazarı ve Geçit Mahallesi’nde kurulacak olan kurban satış noktasını gezerek altyapı çalışmaları, kurban satıcılarının yerlerinin hazırlanması, temizlik ve dezenfeksiyon, ulaşım gibi konularda neler yapılması noktasında fikir alışverişi yaptık. Herkesin görev konularını belirleyerek çalışmalara başladık. Çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürerek kurban pazarlarını bayrama yetiştireceğiz” dedi. (DHA)
FOTOĞRAFLI
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber