Geri Dön
ÇorumÇorum'da soğuk havaya rağmen coşkulu 19 Mayıs kutlaması

Çorum'da soğuk havaya rağmen coşkulu 19 Mayıs kutlaması

Çorum'da soğuk havaya rağmen coşkulu 19 Mayıs kutlaması

Çorum'da soğuk havaya rağmen coşkulu 19 Mayıs kutlaması

Yusuf ÇINAR/ÇORUM,(DHA)- ÇORUM'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, soğuk havaya rağmen coşkuyla kutlandı.

Törende, Gazi Caddesi'ndeki Gençlik yürüyüşünün ardından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirildi. Törene, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı, STK ve siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.Törenler daha sonra Kadeş Barış Meydanında devam etti. Törene Vali Mustafa Çitçi, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Garnizon Komutan vekïlï Jandarma Personel Albay Mehmet Emin Altan alanda bulunanların bayramını kutladı. Kutlamalarda öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler sunuldu. 

Gösteriler sırasında Hitit Üniversitesi öğrencilerinin jimnastik  gösterisi de büyük beğeni alırken, yıl içerisinde spor faaliyetlerinde dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi. Soğuk havaya rağmen vatandaşlar kutlamalara büyük ilgi gösterdi.(DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber