Geri Dön
ÇorumMARDİN’DEKİ CİNAYET

MARDİN’DEKİ CİNAYET

Mardin’de cezaevi önünde 3’ü çocuk 5 kişinin öldürüldüğü saldırıyla ilgili 7’si tutuklu 4’ü tutuksuz olmak üzere 11 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Güvenlik gerekçesiyle Çorum’a alınan davada 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugün gerçekleşen duruşmasına tutuklu sanıklar A.E. (16), Abdulkadir E. (40), Mehmet Sıraç E. (35), Mehmet E. (26), Diayeddin E. (20), Mehmet Masum E. (25) ile Abdulselam E. (29) katılırken, tutuksuz sanıklar katılmadı.
Sanık avukatlarının talebi üzerine tanık olarak dinlenmesini istediği A.İ.’nin Diyarbakır Adliyesi’nden video konferans yöntemiyle ifadesi alınırken, mahkeme heyeti duruşmayı eksiklerin giderilmesi için ileri bir tarihe erteledi.
Mahkeme çıkışı müştekilerin avukatı Ahmet Duyan yaptığı açıklamada “Kovuşturma derinleştikçe gerçeğe biraz daha yakınlaşıyoruz. Bir iki celse sonra müspet, maddi gerçeğe ulaşacağız. Duruşmada, sanıklardan bir tanesi daha gerçekçi beyanlarda, daha detaylı, bize de samimi gelen beyanlarda bulundu. Olayın aslını, iddianame ve bizim iddialarımızı doğrular nitelikte birkaç beyanda bulundu. Soruşturmanın derinleşmesiyle daha da netleşecektir. Birkaç gözaltı bekliyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber