Geri Dön
DenizliDenizli OSB'de sanayicinin maliyetlerini düşürmek için seminer

Denizli OSB'de sanayicinin maliyetlerini düşürmek için seminer

Denizli OSB'de sanayicinin maliyetlerini düşürmek için seminer

Denizli OSB'de sanayicinin maliyetlerini düşürmek için seminer

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)-DENİZLİ'de Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, sanayicilerin enerji ve diğer girdi maliyetlerini düşürmek için alanında uzman kişileri getirerek sanayicilerle buluşturmaya devam ediyor.
Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, özellikle boyahanelerin geri kazanım sistemi ile enerji tasarrufu için seminerler düzenliyor. Son dönemde enerji fiyatlarındaki artış, maliyetleri çok artırdığından dolayı enerji ve diğer maliyetlerin düşürülmesi için verilen seminerlere konularında uzman kişiler çağrılıyor. Bu kapsamda İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Selçuk, Denizli Organize Sanayi Bölgesi'ne gelerek sanayicilerle buluştu. Düzenlenen seminere Denizli Organize Sanayi Bölgesi
Müdürü Ahmet Taş ile sanayiciler katıldı. Prof. Dr. Hüseyin Selçuk, sanayicilere yaptığı sunumunda atık suyun kaynağında geri dönüşümü, atık sudan tuzun geri kazanımı ve enerji geri dönüşüm sistemleri ile ilgili bakanlığın teşviklerini anlattı. OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş ise, yönetim kurulunun aldığı kararlar doğrultusunda sanayicilerin enerji ve diğer girdi maliyetlerini düşürmek için çalışmalar yapmaya devam edeceklerini söyledi.
(DHA)

FOTOĞRAFLI
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber