Geri Dön
DenizliDenizli'de 200 aileye 400 damızlık koç ve teke

Denizli'de 200 aileye 400 damızlık koç ve teke

Denizli'de 200 aileye 400 damızlık koç ve teke

Denizli'de 200 aileye 400 damızlık koç ve teke

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)-DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi, kalite ve verimin artması amacıyla küçükbaş hayvancılıkla uğraşan 200 aileye toplam 400 damızlık koç ve teke hibe desteği sağladı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, küçükbaş hayvanların ırkını tazelemek, verimliliğini arttırmak adına çiftçilere destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, koyun ve keçi yetiştiriciliği yapan vatandaşların sürülerinde verim ve kalitenin düşmesine engel olmak için harekete geçti. Bu kapsamda 'Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Verimliliği Artırma Projesi' hazırlandı.  Denizli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü iş birliğiyle proje kapsamında hayvancılıkla uğraşan 200 aileye, törenle toplam 400 damızlık koç ve teke dağıtıldı. Denizli Ticaret Borsası (DTB) Canlı Hayvan Pazarı'nda gerçekleştirilen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, Tarım ve Orman İl Müdürü Şakir Çınar, çiftçiler ve davetliler katıldı.
Törende konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, hayvancılıkta kaliteli ve verimli üretimin öneminden bahsedip, çiftçilerin her zaman yanlarında olduklarını söyledi. Zolan, "Üreticilerimize ve çiftçilerimize destek olmak için Denizli Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüzle koordineli olarak çalışıyoruz. Çünkü doğru yapmak istiyoruz. Yaptığımızın doğrunun da en verimli şekilde, bu işi yapan insanlara birebir ulaşmasını istiyoruz. Amacımız gösteriş değil, imkanların hedefine ulaşmasıdır. Onun için Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz ile bugüne kadar bir birçok proje yaptık. Toplamda 200 ailemize 100 kıl keçisi, 200 Karya koç, 100 İvesi koç teslim ediyoruz.  Sonuç olarak 200 üreticimize sahip olduğu küçükbaş hayvanların ırkını tazelemek, verimliliğini arttırmak adına katkı sağlayacağız" dedi.
(DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber