Geri Dön
DiyarbakırDiyarbakır'da engelliler eğlendi

Diyarbakır'da engelliler eğlendi

Diyarbakır'da engelliler eğlendi

Diyarbakır'da engelliler eğlendi

Mehmet Mucahit CEYLAN- Nurettin FİDANCAN/DİYARBAKIR, (DHA)-DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle engellilerle ilgili program düzenledi. Programda engelliler, halk oyunları gösterisi, şiir ve müzik dinletisi gerçekleştirdi. Diyarbakır Valisi ve Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu, engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştıracak, onları hayata bağlayacak, onları bir meslek ve iş sahibi yapacak çok önemli çalışmalarının olduğunu söyledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla engelli bireyler ve ailelerine yemek programı düzenledi. Gazi Köşkü’nde düzenlenen etkinlik, Beyaz Ay Derneği Zihinsel Engelliler Folklor ekibinin gösteriyle başladı. Engelliler Şube Müdürlüğü Aktif Yaşam Merkezi öğrencisi Şevval Usun, Edip Cansever’in Umuş adlı şiirini seslendirdi.

Vali Münir Karaloğlu, yaptığı konuşmada, sevgi engel tanımaz mottosuyla engelli bireylerle bir araya gelip hasbihal etmek ve dertleşmek amacıyla programı düzenlediklerini söyledi.  Karaloğlu, "Birisi Yenişehir, diğeri de Kayapınar ilçemizde. Ne demek bu mola evi, biliyorsunuz bazı engel guruplarında öyle annelerimiz var ki yıllardır çocuğunu bırakıp evinin kapısına bile çıkamıyor. Kendisini evladına adamış annelerimiz var, bu annelerin gün içerisinde biraz nefes alsınlar, kendi sosyal ihtiyaçlarını çarşıda, pazarda, postanede, hastanede takip edebilsinler diye, annelerimiz engelli bireyini, yavrusunu gelecek bizim mola evine bırakacak, gün içerisinde 2,3 saat ihtiyacı ne kadarsa gidecek kendi işini görecek" dedi.

 FOTOĞRAFLI

                                                                                                                              

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber