Geri Dön
DiyarbakırDiyarbakır'ın inanç destinasyonu Eğil'in çehresi güzelleşecek

Diyarbakır'ın inanç destinasyonu Eğil'in çehresi güzelleşecek

Diyarbakır'ın inanç destinasyonu Eğil'in çehresi güzelleşecek

Diyarbakır'ın inanç destinasyonu Eğil'in çehresi güzelleşecek

DİYARBAKIR,(DHA)- DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi, barındırdığı tarihi ve turistik alanlar nedeniyle kentin inanç turizmi destinasyonu olan Eğil ilçesinin çehresini güzelleştirecek düzenleme çalışması başlattı. 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, kentin inanç turizmi merkezi olan Eğil’de Peygamber Kabirleri, Asur Kalesi ve Kral Mezarları’nın bulunduğu alanları, turistlerin daha rahat ziyaret edebilmelerini sağlamak için 'Eğil Kalesi ve Peygamberler Kabirleri Çevre Düzenleme' projesi hazırladı.
Proje kapsamında, Asur Kalesi ile turistlerin inanç turizm açısından en çok ziyaret ettiği Peygamber Kabirleri bin 800 metrelik yürüyüş yoluyla birbirine bağlanacak. Zemin döşemesinde ahşap travers ve kiremit irmiği kullanılacak yürüyüş yolunun gece de estetik bir görüntüye kavuşması için led ışıklandırmayla aydınlatılacak. Yerli ve yabancı turistlerin gidecekleri yönleri rahat bir şekilde bulmaları için 12 yönlendirme ve güzergah tabelası yerleştirilecek. Çalışmalarda ilçenin tarihi dokusu ve doğasına zarar vermemek için ahşap çöp kovaları kullanılacak.

FOTOĞRAFLI
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber