Geri Dön
DiyarbakırKayapınar'daki okullara 105 bin okuma kitabı verildi

Kayapınar'daki okullara 105 bin okuma kitabı verildi

Kayapınar'daki okullara 105 bin okuma kitabı verildi

Kayapınar'daki okullara 105 bin okuma kitabı verildi

DİYARBAKIR, (DHA)-DİYARBAKIR Kayapınar Belediyesi, ilköğretim ve lise olmak üzere 85 okula 35 bin okuma kitabı dağıttı. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, çocukları geleceğe hazırlamak için çaba gösterdiklerini belirterek, bu yıl içinde dağıttıkları kitap sayısının 105 bini bulduğunu söyledi.

Kayapınar Belediyesi'nde düzenlenen kitap dağıtım töreninde, kitaplar okul yöneticilerine teslim edildi. Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, belediye olarak eğitim ve kültüre önem verdiklerini söyledi. Çocukları geleceğe hazırlamaya çalıştıklarını belirten Koç, “Belediyesi olarak,  "Kayapınar Okuyor" projesini başlatmıştık. Tüm okullarımızda 1. sınıflar hariç ilk 15 dakika derse girdiklerinde çocuklarımız kitap okuyarak başlıyorlar. Tüm okullarımızda bu proje yürütülüyor. İhtiyaç sahibi olan okullarımıza da kitap veriyoruz” dedi.

“OKULLARIMIZIN KİTAP SORUNUNU GİDERDİK”
Koç, daha önce 70 bin kitap dağıttıklarını kaydederek, "Bugün de 35 bin kitap dağıtıyoruz. Bu yıl içinde verdiğimiz kitap sayısı 105 bini buldu. İhtiyaca göre dağıtmaya devam edeceğiz. Böylece tüm okullarımızın kitap sorunu giderilmiş olacak. Bu yıl içerisinde 9 Z kütüphane yapıyoruz. Daha önce de 55 tane yapmıştık. Okullarımızda kütüphane ve kitap sorunu olmayacak. Amacımız okuyan ve sorgulayan bir gençlik yetiştirmektir. Onları hayata en iyi şekilde hazırlamak, milli ve manevi değerlerine sahip bir nesil yetiştirmek için çalışıyoruz. Belediyemizin ve kaymakamlığımızın imkanlarını da çocuklarımız ve gençlerimiz için kullanıyoruz” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber