Geri Dön
KeşanKeşan’da polis okul çevrelerinde uygulama yaptı

Keşan’da polis okul çevrelerinde uygulama yaptı

Keşan’da polis okul çevrelerinde uygulama yaptı

Keşan’da polis okul çevrelerinde uygulama yaptı

Ünsal YÜCEL/KEŞAN(Edirne),(DHA)-EDİRNE’nin Keşan ilçesinde güvenli eğitim kapsamında polis ekiplerince okul ve çevrelerinde yapılan geniş çaplı asayiş kontrollerinde öğrencilerin maruz kalabileceği olumsuzluklara karşı uygulama yaptı.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, özellikle okul çevrelerinde tütün mamullerinin satışı, 18 yaş altındaki çocuklara satısı yasak olan tütün ve türevleri ile sağlık acısından tehlike oluşturan zararlı madde satışına yönelik işyerlerini denetlendi. Çocukların girmesinin yasak olduğu umuma acık yerler ile iddia bayileri ve okul çevresinde yer alan internet kafeler, kahvehaneler, parklar ve metruk yapı durumundaki yerler kontrol edildi. Okul çevresinde okullarla bağlantısı olmayan kişiler incelemeden geçirilerek kabahatler kanununun ilgili maddesinden idari yaptırım cezası uygulandı.

Benzer şekilde araçlar ve servis araçları üzerinde de sıklıkla yapılan kontroller sürdürüldü. Yapılan uygulamada 25 okul ve çevresi kontrol edildi. 129 kişinin GBT’si sorgulanırken, 10 araç denetlendi. 1 kişiye maske takmamaktan 900 TL, 4 kişiye ise ‘kimlik bildirmemekten’ 204’er TL, kontrol edilen 25 iş yerinden 1’inin işletmecisine ise 5 bin 250 TL idari para cezası uygulandı. 1 kişi hakkında ise ‘sağlık için tehlikeli madde temini’ suçundan adli işlem başlatıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber