Geri Dön
EdirneTrakya Üniversitesi öğretim üyesine 3 ödül birden

Trakya Üniversitesi öğretim üyesine 3 ödül birden

Trakya Üniversitesi öğretim üyesine 3 ödül birden

Trakya Üniversitesi öğretim üyesine 3 ödül birden

EDİRNE,(DHA)-TRAKYA Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Erdoğan Bulut, yaptığı çalışmalarla hem ulusal hem de uluslararası alanda ödüle layık görüldü.
Doç. Dr. Erdoğan Bulut, Uluslararası İşitme Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Miami Universitesi Kulak Enstitüsü’nün ortak yürüttüğü çalışmalar kapsamında, Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Eyaletinde düzenlenen Florida Kulak Burun Boğaz Kongresi’ne katılarak sunduğu “iTRAQ-based Quantitative Proteomic Analysis of Ex-Vivo Model of Cochlear Implant Trauma” ve “A Neurogenic Small Molecule Provides Otoprotection for Noise Induced Trauma in a Rat Model” başlıklı çalışmalar ile 1 ve 2'ncilik ödülü olmak üzere iki ödüle layık görülerek uluslararası anlamda önemli bir başarıya imza attı.
Doç. Dr. Erdoğan Bulut, Uluslararası İşitme Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin Medeniyet Üniversitesi ile yaptıkları ortak çalışmalar kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenen 42. Ulusal Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi’ne katılarak sunduğu “Hipokloröz Asidin Ototoksisite Etkisinin Hayvan Modeli Üzerinde Araştırılması” başlıklı çalışmasıyla ise 3'üncülük ödülünü aldı.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber