Geri Dön

KAYMAKAM ZENGİN GÖREVİNE BAŞLADI

KAYMAKAM ZENGİN GÖREVİNE BAŞLADI

İçişleri Bakanlığı Yaz Kararnamesi sonrası Oltu’ya atanan Mehmet Gökhan Zengin görevine başladı.
Sivas ili Yıldızeli İlçe Kaymakamlığından Oltu Kaymakamlığına atanan Mehmet Gökhan Zengin, makamında kabul ettiği yerel basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Bugüne kadar görev yaptığım yerlerde olduğu gibi Oltu’da da adaletli ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla görev yapacağım” dedi.
Erzurum ve Oltu hakkında güzel şeyler duyduğunu aktaran Kaymakam Zengin, “Samimiyet odaklı bir anlayışla, tüm kurumlarımızla iyi bir diyalog ve işbirliği içerisinde ‘Oltu’ya ve Oltululara daha nasıl güzel hizmet edebiliriz’ in bilinci içerisinde çalışacağız. Önemli olan insanımızın sorunlarına çözüm noktasında yardımcı olabilmektir. Biz idareciler bu düsturla görev yapıyoruz. Oltu’ya gelmeden önce burası hakkında oldukça güzel izlenimler edinmiştim. Bu izlenimler ışığında elbirliğiyle ilçe halkımıza hizmet edeceğiz. Allah utandırmasın.” şeklinde konuştu.
Bölge insanının beklentilerine cevap verebilmek için bölgeyi yakından tanımak gerektiğine işaret eden Zengin, “Oltu, Erzurum’un en güzel ilçelerinden birisi. Kuzey ilçelerinin de adeta merkezi konumunda. Huzur ve emniyet açısından olduğu gibi ekonomik açıdan da bölgenin en önemli ilçesi. Tüm bu avantajlarıyla edindiği bu haklı konumu korumak ve üzerine başka şeyler koymak arzusuyla tüm siyasi temsilcileri, mesleki ve sivil toplum örgütleriyle birlikte projeler geliştirmeli ve bunları uygulamaya koymalıdır” dedi.
MEHMET GÖKHAN ZENGİN KİMDİR?
1980 Tokat doğumlu olan Mehmet Gökhan Zengin, İlk ve Orta öğrenimini Tokat’ta tamamladı. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2005 yılında Denizli Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine girdi. Sırasıyla Manisa-Köprübaşı ve Yozgat-Şefaatli İlçelerinde Kaymakam Vekillikleri yaptı.
İçişleri Bakanlığı tarafından 1 yıl süreyle yabancı dil eğitimi için Londra’ya gönderildi. Yurtdışı dönüşünde Çorum-Ortaköy İlçesine atandı. 2010 Ağustos Kararnamesiyle Kilis-Polateli İlçesine atanan Mehmet Gökhan Zengin 2012 Ağustos Kararnamesiyle Ağrı Vali Yardımcılığına, 2013 Yaz Kararnamesiyle Sivas Yıldızeli Kaymakamlığına ve 2014 Yaz Kararnamesiyle de Oltu Kaymakamlığı görevine atandı.
İngilizce bilen Mehmet Gökhan Zengin, evli ve bir çocuk babasıdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber