Geri Dön
EskişehirDAK ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

DAK ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

DAK ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Eskişehir’de kurulan ve 70 gönüllüsü bulunan Dorlion Arama ve Kurtarma (DAK) Ekibi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Arama ve kurtarma kapsamında konusunda uzman gönüllülere sahip olan ve birçok başarılı operasyon yapan ekip, ihtiyaç duyulan diğer alanlarda da yardıma koşuyor.
Yılbaşından itibaren çocuklara yönelik başlattıkları “3 Dileğim Var” kampanyası (kıyafet-kitap-oyuncak) kapsamında toplanan yardım ürünlerinin istif çalışmalarını bitiren ekip dağıtıma başladı. Ekip üyeleri, tespit ettikleri okullara kitap ve kırtasiye ürünlerini teslim ediyor. Bu hafta dağıtılan kitap- kıyafet-oyuncak dışında yeni evlenen bir çifte de eşya yardımı yapan DAK üyeleri, şimdide bir okulun kütüphanesine katkı vermeye çalışıyor.
Ekip Lideri Ömer Canayakın, yardımlara ara vermeden devam edeceklerini belirterek, tamamen gönüllülük esasına dayalı çalıştıklarını söyledi. Sosyal yardımlaşma kapsamında yaptıkları çalışmalarda gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmek için okul müdürleriyle, mahalle muhtarlarıyla birebir görüşüp teslimatları öyle yaptıklarını aktaran Canayakın, yakın zamanda çocuklarla birlikte fidan dikim etkinlikleri de gerçekleştireceklerini ve halka her alanda hizmet etmekten büyük gurur ve onur duyduklarını anlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber