Geri Dön
EskişehirDAK’TAN BİR BAŞKA KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLAMASI

DAK’TAN BİR BAŞKA KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLAMASI

DAK’TAN BİR BAŞKA KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLAMASI

Eskişehir Dorlion Arama ve Kurtarma (DAK) ekibi, farklı bir etkinliği seçerek birinci kuruluş yıl dönümünü doğası ile ünlü Sakarya nehrinin doğduğu Sakaryabaşı’nda temizleyerek kutladı.
Eskişehir’de 2014 senesinde kurulan DAK, birinci yıl dönümünü amacına uygun bir etkinlikle kutladı. Kurulduğu günden itibaren adı sıkça duyulan DAK ekibi yaptıkları başarılı çalışmalarıyla gündemde kalmaya devam ediyor. Yardıma ihtiyacı olan ve nefes alan her cana yardımcı olmak istediklerini açıklayan DAK gönüllüleri, kuruluş yıl dönümlerinde de Sakarya nehrine adeta nefes oldular. Ekip, Sakarya nehrinin doğduğu yer olan Sakarbaşı’nda 40 gönüllüsüyle temizlik çalışmaları yaptılar. Çıkan atıklar, hem ekip üyelerini, hem de çevredeki vatandaşları şaşırttı.
Çifteler Belediyesi sınırları içinde yer alan ve adeta doğa harikası olan Sakarbaşı Belediye Başkanı Metin Özen’in de üzerinde hassasiyetle durduğu bir yer. Belediye görevlileri ve Çifteler Spor Dalış Kulübü tarafından düzenli olarak temizliği yapılmasına rağmen doğaya karşı duyarsız insanlar tarafından anında çöp yığınına döndürülüyor. Çifteler Belediye Başkanı Metin özen ve Dorlion Arama ve Kurtarma ekip lideri S. Ömer Canayakın arasında yapılan görüşmeler sonucu artık bu temizlik faaliyetlerine DAK’ın gönüllü üyeleri de katılmaya başladı. İki gün süren temizlik çalışmalarına kamplı katılan 40 DAK gönüllüsü, boş zamanlarında da sualtı ve su üstü eğitimler yaparak değerlendirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber