Geri Dön
GaziantepHastanelerde randevu sorunu çözüme kavuşturulmalı

Hastanelerde randevu sorunu çözüme kavuşturulmalı

Hastanelerde randevu sorunu çözüme kavuşturulmalı

Hastanelerde randevu sorunu çözüme kavuşturulmalı

GAZİANTEP, (DHA) - MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, hastaların son zamanlarda 'Alo 182' ve 'MRHS' sistemi üzerinden randevu almakta yaşadığı sorunların çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep Milletvekili Doç. Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, Sağlık Bakanlığı Bütçe Görüşmeleri’nde Gaziantep’in sağlıktaki sorunlarını ve projelerini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ile paylaştı ve önerilerde bulundu.

MHP Gaziantep Milletvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi olan Doç. Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, TBMM’de Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen Sağlık Bakanlığı Bütçe Görüşmeleri’nde söz alarak Gaziantep’in sağlıktaki sorunlarını ve projelerini dile getirdi. 40 bin sağlık personeli alımı müjdesinden duydukları memnuniyeti de ifade eden Milletvekili Taşdoğan, Sağlık Bakanı Koca’ya ve ekibine teşekkür etti.

Hastaların son zamanlarda ALO 182 ve MHRS Sistemi üzerinden randevu almakta sorunlar yaşadığını ve bu durumun mağduriyet oluşturduğunu ifade eden Taşdoğan, “Covid mesailerini ve diğer sağlık çalışmalarını yakından takip etmekteyiz ve sağlık çalışanlarımızın da her zaman destekçisiyiz. Fakat son zamanlarda bu yoğunlukların vermiş olduğu etkiyle ‘Alo 182’ ve ‘MHRS’ sistemi üzerinden randevu almak isteyen hastalar sorunlarla karşılaşmaktadır, randevular uzamaktadır. Ayrıca randevu alıp hastaneye giden bir hasta daha sonra aynı hastanede başka bir branştaki hekime yönlendirildiğinde tekrardan randevuyu alması gerektiği ifade ediliyor ve sorun başa dönüyor. Hastalar tekrar randevu oluşturmak için Alo 182 ve MHRS sisteminden randevu almak zorunda kalıyorlar. Sağlık Bakanlığının ilgili çalışmalarda bulunması ve sorunu çözüme kavuşturması mağdur olan hastalarımız açısından büyük önem arz etmektedir" dedi.

Gaziantep’te devam eden ve yapılması gereken sağlık projeleri konusundaki ihtiyaçlara MHP’li Taşdoğan, "Oğuzeli ilçemizde yapılması planlanan ve yatırım programına alınan 50 yataklı hastane temelinin atılmasını bekliyoruz. Şehir merkezimizde Çocuk Hastanesi’nin yanında bulunan ve temel atma işlemi gerçekleşen 400 yataklı ek bina için ödenek talebi il müdürlüğünce yapılmıştır. Bu projenin sağlıklı devam edebilmesi ve gününde vatandaşlarımızın hizmetine açılabilmesi için talep edilen ödeneğin hızlandırılması ve sonraki ödeneklerin düzenli olarak gönderilmesi de önem arz etmektedir. Beykent bölgesine yapılacak olan 400 yataklı hastanenin de temelinin atılması gerekiyor. Nurdağı ilçemize en az 50 yataklı bir hastane ihtiyacı oluşmuştur. Birinci basamak sağlık hizmeti sunan, bireysel ve ailesel sağlık şartlarının düzenli takibinin yapıldığı, sağlık problemlerinde detaylı tetkik gerektirmeyen aile hekimliği hizmeti verilen kuruluş olan aile sağlığı merkezlerinin şehrimizdeki sayısı 172'dir. Bu sayının arttırılması ve mevcut ASM'lerin çeşitli bakım ve onarımlarının yapılması vatandaşlarımız için önemli bir hizmet olacaktır" şeklinde konuştu.

Öte yandan yapımı devam eden 1875 yataklı Gaziantep Şehir Hastanesi ile ilgili konuya da değinen MHP Milletvekili Taşdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya hitaben “Yapımı tamamlandığında Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük hastanesi özelliğini taşıyacak olan Ankara ve İstanbul'un ardından Türkiye'nin 3'üncü büyük şehir hastanesi olma özelliğini taşıyan 1875 yataklı Gaziantep Şehir Hastanesinin tamamlanması için atılan adımlara teşekkür ediyorum” dedi.

Taşdoğan, Gaziantep'e yapılan yatırımlar ve projelerden dolayı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve ekibine teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber