Geri Dön
GaziantepOrganize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Köken:

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Köken:

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Köken:

Gaziantep OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından “Okul-Sanayici İş Birliği” konulu istişare toplantısından konuşan Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Köken, “Temeline insanı almadığınız hiç bir işten başarı elde edemezsiniz" dedi.
Gaziantep OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından “Okul -Sanayici İş Birliği” konulu istişare toplantısı düzenlendi.Gaziantep OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan toplantıya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Köken, Yönetim Kurulu Üyeleri, Okul Yönetimi ve sanayiciler katıldı. Gaziantep OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Abdullah İbili, toplantı açılışında yaptığı konuşmada Gaziantep OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin kuruluş amacı, hedefleri, özellikleri, bölümleri ve faaliyetleri hakkında toplantıya katılan sanayicilere bilgiler verdi. Okul-Sanayici İş Birliği Toplantısında konuşma yapan Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Köken, Gaziantep’teki Meslek liselerinin şanslı olduğunu vurgulayarak, “Amacımız, Gaziantep de ara eleman ihtiyacını tespit etmek, işverenin talepleri ve meslek liselerimizin sorunlarını konuşmak. Gaziantep’te meslek liseleri çok şanslı. Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden birisi bu şehirde. Sanayisi gelişmiş bir ilde staj sorunu yaşanmayacağı gibi mezun olan öğrencilerin iş bulması da daha kolay olacaktır.İyi bir mesleki eğitim almış kalifiye eleman sanayiciler için de vazgeçilmez bir insan gücü anlamına gelmektedir. Bizim sanayicilerimizden beklentilerimizden birisi daha fazla ve ihtiyaca yönelik bölüm açılması için bizlere taleplerde bulunmalarıdır. Ayrıca eğitim aşamasındaki öğrencilerimizi staj aşamalarında geri çevirmemeleri uygulamalı eğitimleri için son derece önemlidir. Bu hususta sanayicilerimizin desteğini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
Temeline insanı almadığınız hiç bir işten başarı elde edemezsiniz diyen Başkan Köken, “İş gücünü ve tasarrufu makinalardan ziyade insan gücünden kazanabilirsiniz. Sanayicimize kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla açtığımız, Gaziantep OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ve öğrencilerinin daha verimli bir eğitime ulaşması için sanayicilerin desteklerine ihtiyaçları olduğunu unutmamalarıdır” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber