Geri Dön

Gümüşhane sokaklarında kar temizliği mesaisi

Gümüşhane sokaklarında kar temizliği mesaisi

Gümüşhane sokaklarında kar temizliği mesaisi

Sinan UÇAR/GÜMÜŞHANE,(DHA)- GÜMÜŞHANE’de karla mücadele çalışması geçekleştiren Gümüşhane Belediyesi ekipler yoğun mesaisini sürdürüyor.

Gümüşhane’nin kar yağışı ile beraber çeşitli noktalarında aynı anda kar temizlik ve yol açma çalışması gerçekleştiren ekipler gündüz saatlerinde çalışmalarını şehir merkezindeki cadde ve sokaklara taşıdı. Belediye bünyesinde oluşturulan ekipler, bir yandan da kısmı da buzlanmaya karşı tuzlamamaya devam ediyor.

Karla mücadele ekipleri vatandaşların kar yağışından en az şekilde etkilenmesi için yoğun bir mesai harcarken Belediye Başkanı Ercan Çimen beraberinde yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte çalışmaları yerinde takip etti. Çalışmalar sürerken açıklamalarda bulunan Başkan Çimen, kar yağışının günlük hayatı en az şekilde etkilemesi için tüm ekiplerle sahada olduklarını belirterek, “Şehrimizde dört gündür yoğun bir kar yağışı hakim, bizler de Gümüşhane Belediyesi olarak tüm ekiplerimizle sahadayız. Kar yağışı başladığı saatlerden itibaren alarma geçtik ve vatandaşlarımızın olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Zaman mefhumu gözetmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kar yağışı öncesi ekiplerimizi yapacakları konusunda hazırladık. Kar yağışı ile birlikte ekiplerimiz tuzlama ve kar temizleme çalışmalarına aralıksız olarak sürdürmektedir. Bugün ise ana caddelerdeki karlar iş makinelerimizle temizleniyor” diye konuştu. 

FOTOĞRAFLI
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber