Geri Dön
YüksekovaSanatçı Aydın Aydın, köydeki evinin bahçesini 5 yıldır düğün ve taziyelere açıyor

Sanatçı Aydın Aydın, köydeki evinin bahçesini 5 yıldır düğün ve taziyelere açıyor

Sanatçı Aydın Aydın, köydeki evinin bahçesini 5 yıldır düğün ve taziyelere açıyor

Sanatçı Aydın Aydın, köydeki evinin bahçesini 5 yıldır düğün ve taziyelere açıyor

Yaşar KAPLAN/YÜKSEKOVA,(Hakkari)-(DHA)- ÇEVRE, doğa katliamları, trafik canavarı, kadına yönelik şiddet gibi sıradışı kliplerle gündeme gelen şarkıcı Aydın Aydın, 5 yıldır  Hakkari'nin Bağışlı Köyü'ndeki evinin bahçesini düğün yapan çiftler ile taziyelere ücretsiz olarak sunuyor.

Yaptığı sıradışı kliplerle gündeme gelen Türk Halk Müziği Sanatçısı Aydın Aydın, ilginç prdojelerine imza atmaya devam ederken, Hakkari'nin Bağışlı Köyü'ndeki evinin bahçesini düğün yapan çiftlerin hizmetine sundu. Bağışlı Köyü’nde 5 bin metre kare alan üzerindeki 3 katlı ev bahçesini, 5 yıldır köylülere düğün, nişan, taziye sosyal etkinliklerde ücretsiz olarak tahsis ediyor.

 Sanatçı Aydın,"Köylerde düğün salonları yok. Sosyal mesafe, yakın temas ve maskeye çok dikkat etmemiz gerekir. Eskisi gibi düğünlerimiz halaylı değil. Hayat tozpembe değil. Köyde bu evi yaparken, özellikle düğün nişan ve taziye gibi etkinlikleri göz önünde bulundurarak yaptım. Bu bahçemi bütün köylüye yakınlarıma, akrabalarıma, düğünlerini burada yapsınlar diye kapılarımı açtım.  Bugün iki yeğenimim düğünleri oldu. Kendilerine mutluluklar dilerim."dedi.

Düğünlerini sosyal mesafe kuralına göre Sanatçı Aydın Aydın'ın evinin bahçesinde yaptıklarını belirten Yasemin ve Celal Üncü Çifti, "Evlerimizin bahçesi oldukça dar ve engebeli olması nedeniyle bizler de düğünümüz Aydın beyin bahçesinde yaptık. Misafirlerimizi burada ağırlamak daha güzel oldu. Bu konuda bizlere evini ve bahçesini açan sanatçımız Aydın beye teşekkür ederiz"diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber