Geri Dön
HatayDÖRTYOL’DA İLK KURŞUN KÜLTÜR SANAT VE TURUNÇGİL FESTİVALİ BAŞLADI

DÖRTYOL’DA İLK KURŞUN KÜLTÜR SANAT VE TURUNÇGİL FESTİVALİ BAŞLADI

DÖRTYOL’DA İLK KURŞUN KÜLTÜR SANAT VE TURUNÇGİL FESTİVALİ BAŞLADI

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde 3.’sü düzenlenen Dörtyol İlk Kurşun Kültür Sanat ve Turunçgil Festivali başladı.
Atatürk Caddesi üzerinde oluşturulan alanda, mehter takımı ile birlikte korteje katılan protokol üyeleri ve vatandaşların yürüyüşü ile 3 gün süreceği planlanan festival etkinliğine start verildi.
Oluşturulan festival alanın açılış kurdelesi Hatay Vali Yardımcısı Fehmi Sinan Niyazi, Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy ve protokol üyeleri tarafından birlikte kesildi.
Açılışta konuşan Belediye Başkan Yaşar Toksoy, "Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz festival ile 19 Aralık 1918 yılında Milli Mücadele’nin ilk kurşununun sıkıldığı ilçemizi tarihi kültürü sanayii ve turunçgil üretimi desenini ulusal alanda tanıtmak, hak ettiği yere getirmek ve marka değerini yükseltmeyi amaçlamaktayız" dedi.
Konuşmanın ardından narenciye yetiştiriciliği yarışmasında dereceye giren üreticilere ödülleri protokol tarafından verildi. Açılıştan sonra alanda kurulan stantları ziyaret eden protokol sergilenen ürünler hakkında bilgiler aldılar.
3 gün süreceği belirtilen festivalin çeşitli konser ve etkinliklerle kutlanmasının planlandığı sanatçı Zara, Ahmet Şafak ile yöresel sanatçıların sahneye çıkacağı belirtildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber