Geri Dön
MerkezHatay'da Karamağara Koyu sahilinde çevre temizliği

Hatay'da Karamağara Koyu sahilinde çevre temizliği

Hatay'da Karamağara Koyu sahilinde çevre temizliği

Hatay'da Karamağara Koyu sahilinde çevre temizliği

İzzet NAZLI / HATAY, (DHA) - HATAY’da Yayladağı ilçesi sınırlarında yer alan, akvaryumu andıran berrak denizi, mavi ve yeşili buluşturan doğasıyla dikkati çeken Karamağara Koyu’nda çevre temizliği gerçekleştirildi. 200 kişinin katılım gösterdiği etkinlikte 3 ton çöp toplandı.
Yayladağı ilçe sınırları içinde yer alan ve yaz mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Karamağara Koyu’nda temizlik çalışması gerçekleştirildi. Yayladağı Belediyesi tarafından çevre kirliliğine dikkat çekmek için organize edilen etkinlikte, AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik ve Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, katılımcılarla birlikte sahilde çöp topladı.
“BURASI TÜRKİYE'NİN İNCİSİ”
Cumhur İttifakı paydaşlarıyla beraber çevre kirliliğine dikkat çekmek için Akdeniz'in en güzel koylarından Karamağara'ya geldiklerini söyleyen AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, şunları söyledi: “Sabah saatlerinde başlayan çalışmalara yaklaşık 200 kişinin katıldı. Karamağara'nın güzelliğine hepimiz hayran kaldık. Gerçekten burası Türkiye'nin incisi. Bu güzelliği temiz tutmamız lazım. Temizlik çalışmalarına katılan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bölgeyi turizme kazandırmak adına çok güzel projelerimiz de olacak."
Etkinliğe ayrıca, AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen, MHP İlçe Başkanı Celal Atmaca, belediye meclisi üyeleri, Yayladağı Belediyesi İzcilik ve Tiyatro Kulübü öğrencileri ile gönüllü vatandaşlar da katıldı.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber