Geri Dön
İstanbulBEŞİKTAŞ, CEV CHALLENGE CUP’TA 2. OLDU

BEŞİKTAŞ, CEV CHALLENGE CUP’TA 2. OLDU

BEŞİKTAŞ, CEV CHALLENGE CUP’TA 2. OLDU

Beşiktaş Bayan Voleybol Takımı, CEV Challenge Cup finali rövanş maçında Zarechie Odintsovo’ya 3-1 yenilerek kupayı ikinci tamamladı.
İlk maçı 3-2 kaybeden Beşiktaş, rövanş karşılaşmasından da 3-1 mağlup ayrılarak kupada 2. oldu. Burhan Felek Spor Salonu’ndaki karşılaşma oldukça çekişmeli başladı ve ilk teknik molaya 8-7 Beşiktaş üstünlüğü ile geçildi. Molanın ardından Zarechie Odintsovo 11-14 öne geçti. Son bölümde de üstünlüğünü sürdüren Zarechie Odintsovo ilk seti 20-25 aldı.
İkinci sete hızlı başlayan Beşiktaş skoru 4-0’a getirdi ve molaya da 8-2 önde girdi. Siyah-beyazlılar farkı 10 sayıya kadar çıkardı ve ilerleyen bölümde seti 25-23 kazandı.
Üçüncü sette Zarechie Odintsovo ilk teknik molaya 7-8 önde gitti. Moladan sonra da iyi oyununu sürdüren Rus ekip, ikinci molaya 14-16 önde girdi. Kalan süre büyük çekişmeye sahne olurken, set 23-25 Zarechie Odintsovo lehine tamamlandı.
Karşılaşmanın son bölümünde Rus ekip Zarechie Odintsovo skor üstünlüğü korudu ve 6-8, 8-16 olarak teknik molaları aldı. Zarechie Odintsovo seti 19-25 maçı da 3-1 kazandı.
Bu sonuçla birlikte Zarechie Odintsovo CEV Challenge Cup’ın şampiyonu olurken, Beşiktaş ise 2. oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber