Geri Dön
İstanbulBüyükçekmece'de kurban kesim ve satış tesisinde hazırlıklar tamamlandı

Büyükçekmece'de kurban kesim ve satış tesisinde hazırlıklar tamamlandı

Büyükçekmece'de kurban kesim ve satış tesisinde hazırlıklar tamamlandı

Büyükçekmece'de kurban kesim ve satış tesisinde hazırlıklar tamamlandı

İSTANBUL, (DHA) – Büyükçekmece’de kurban satış ve kesim tesisinin hazırlıkları tamamlandı. Karaağaç Mahallesi Hadımköy gişeleri çıkışında bulunan 60 bin metrekarelik bir alanda kurulu olan tesis, pandemi tedbirlere kapsamında vatandaşların hizmetine sunuldu.

 Kurban Bayramı yaklaşırken Büyükçekmece Belediyesi bayram öncesi ve sonrasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için ilgili tüm birimleriyle gerekli önlemleri alırken, modern donanımlara sahip kesim ve satış yerlerinde temizlik ve bakım çalışmaları titizlikle yürütülüyor. Veteriner hekimler denetiminde kurbanlıkların sergilendiği Kurban Satış ve Kesim Hizmet Alanı’nda 3 büyükbaş ve 2 küçükbaş hayvan kesimhanesi mevcut. Kesimhaneler günde 3 bin kurban kesim kapasitesiyle hizmet verecek. Büyükçekmece Belediyesi Kurban Satış ve Kesim Hizmet Alanı’nda otopark, tuvaletler, sağlık kabini, mescit, duş, kafeterya, soğuk hava deposu ve idari bina bulunuyor.

KURBANLIKLARIN SAĞLIK KONTROLLERİ YAPILIYOR

 Büyükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner Şefliği ekipleri de Kurban Satış ve Kesim Tesisi’nde denetlemeler yaparak, kurbanlıkların sağlık durumlarını yakından takip ediyor. Konuya ilişkin açıklama yapan Veteriner Şefi Gül Kalkan şunları söyledi: 

‘’Sayın Başkanımız Dr. Hasan Akgün’ün talimatlarıyla insan ve hayvan sağlığını koruma adına veteriner hekimlerimiz tarafından günlük olarak kontrol edilmektedir. Belediyemiz ait kesim yerimizde duş yerleri, mescit, kafeterya, veteriner hekim ve zabıta ekiplerimiz için ayrı yerlerimiz bulunmakta. Ayrıca kurban kesim alanımızda her gün vektörle mücadele kapsamında ilaçlama, atıkların ve çöplerin kaldırılması için 7/24 çalışma yapılmaktadır.”

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber