Geri Dön
İstanbulEYAD, İSTANBUL’DA AKADEMİK SOHBETLERE BAŞLADI

EYAD, İSTANBUL’DA AKADEMİK SOHBETLERE BAŞLADI

EYAD, İSTANBUL’DA AKADEMİK SOHBETLERE BAŞLADI

Erdemli Yöneticiler Akademisi (EYAD) İstanbul Temsilciliği’nin düzenlediği toplantıda kamu ve özel sektörde görev yapan yöneticiler biraraya geldi. Milli değerler üzerine bir gelecek inşa etmek amacıyla fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda EYAD İstanbul üyelerine Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Bozlağan tarafından ‘Liderlik ve Karizma’ konulu eğitim verildi.
Erdemli Yöneticiler Akademisi (EYAD) İstanbul Temsilciliği, medeniyet birikimine dayalı insani bir geleceğin inşası, medeniyet tasavvurunu şekillendiren değerlerin korunması ve geliştirilmesi amacı ile akademik sohbet düzenledi. Polis Eğitim ve Kongre Merkezi’nde (PEKOM) düzenlenen toplantıya, EYAD Genel Başkanı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, EYAD İstanbul İl Başkanı Adil Dayıoğlu, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ve İstanbul’da yönetici pozisyonunda bulunan kamu ve özel sektör temsilcileri katıldı.
EYAD İSTANBUL ÜYELERİNE İLK EĞİTİM
EYAD İstanbul İl Başkanı Adil Dayoğlu, yaptığı konuşmada nihai amaçlarının İstanbul’da yaşayan yöneticilerin akademik, sosyal ve bireysel iletişimlerine katkıda bulunmaları olduğunu açıkladı.
EYAD İstanbul üyelerine ilk dersi Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Recep Bozlağan verdi. ‘Liderlik ve Karizma’ konulu eğitim seminerinde Prof. Dr. Recep Bozlağan 30 dakika boyunca dernek üyelerine tarihteki liderlerden, düşünürlerden kesitler anlatarak eğitimi tamamladı.
“ÖZEL VE KAMU KURULUŞU YÖNETİCİLERİ ÜYE OLABİLİYOR”
EYAD Genel Başkanı Halil Etyemez, derneğin kuruluş amaçları hakkında açıklama yaptı. Kültürel değerlerin yanı sıra güncel sorunlara çözüm yolu üretmeye çalıştıklarını ifade eden Etyemez, “Bunun içinde bir takım çalışmalar, okumaları arttırmak ve yöneticilerimizin hem zihin dünyasını hem yeterliliklerini arttırmaya dönük eğitim faaliyeti veren bir dernek. Hem özel sektörde hem de tüm kamu kurum kuruluşundaki tüm kişileri üye yapabiliyoruz” dedi.
“SORUNLARIN KAYNAĞI ÖTEKİLEŞTİRME”
Etyemez, açıklamasında Orta Doğu’da yaşanan olaylara da değindi. Sorunların kaynağının insanları ötekileştirmekten kaynaklandığına dikkat çeken Halil Etmeyez şöyle konuştu: “ İnsanlık hep zulüm görüyor, kan görüyor, insanlık sürgünler görüyor. Bunların nedeni hep bu farklılıkların ön plana çıkarılmasından kaynaklanıyor. Bu insanları ötekileştirmekten kaynaklanıyor. Bizim ülke olarak, millet olarak birlikteliğimizi, kardeşlik hukukumuzu ve birlikte yaşama becerilerimizi ön plana çıkaracak anlayışları daha çok çoğaltmamız gerekiyor. Erdemli Yöneticiler Akademisi’nin temel amacı insanlığı yaşatmaya dönük, sorunların birlikte çözümüne dönük anlayış içinde eğitim faaliyetlerini yürütmektir.”
Eğitim sonunda EYAD Genel Başkanı Halil Etyemez, Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Bozlağan’a plaket takdim etti. Hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından program sona erdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber