Geri Dön
İstanbulÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ SANAL EĞİTİM VERECEK İŞBİRLİĞİ SAĞLANDI

ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ SANAL EĞİTİM VERECEK İŞBİRLİĞİ SAĞLANDI

ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ SANAL EĞİTİM VERECEK İŞBİRLİĞİ SAĞLANDI

Turkcell ve Khan Academy Türkçe öğrencilerin 4 bin 500’den fazla ücretsiz ders videosuna ulaşabileceği ücretsiz eğitim platformu konusunda anlaşma sağladı.
Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, dünyaca ünlü pek çok eğitim platformuyla işbirliğine giden Turkcell Akademi, dünyanın en büyük ücretsiz öğrenim platformlarından Khan Academy’nin Türkiye ofisi ile eğitimde fırsat eşitliğine katkı için adım attı. Bu işbirliği kapsamında öğrenciler, derslerine yardımcı olacak Türkçe zengin ve kaliteli eğitim içeriklerine Turkcell Akademi veya Khan Academy Türkçe’nin internet siteleri üzerinden ulaşabilecekler. Birinci sınıftan 12. sınıfın sonuna kadar örgün eğitime ait tüm derslerde yardımcı kaynağı ve lisans öğrencilerinin yararlanabileceği bir arşivi de barındıran platformdaki data kullanımından Turkcell müşterileri ücretsiz faydalanacak.
“EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİNDE OYUNUN KURALLARI DEĞİŞİYOR”
Turkcell Akademi Grup Başkanı Banu İşçi Sezen, iki yıl önce Turkcell Akademi olarak bilgiye ulaşmada oyunun kurallarını değiştirmek üzere yola çıktıklarını belirterek “Bu zaman içinde, Akademimizi dünyanın en zengin online bilgi kaynağına dönüştürme hedefiyle eğitim konusunda uluslararası alanda en iyilerle işbirlikleri gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeyi sürdürüyoruz. Khan Academy Türkçe ile yaptığımız bu son işbirliği sayesinde öğrencilerin kendisini geliştirmesine katkıda bulunmakla beraber öğretmenlerin de kendi müfredatlarını zenginleştirmesi için olanak sağlıyoruz. Ayrıca velilerin de çocuklarının ödevlerine yardımcı olabilecekleri bir öğrenme platformuna imkan veriyoruz. Tüm bu içeriği ücretsiz sunduğumuz gibi Turkcell müşterilerinin data kullanımından da herhangi bir ücret talep etmiyor, eğitimde fırsat eşitliğine büyük katkı sağlıyoruz. 800 milyondan fazla ders ile dünyanın en büyük ücretsiz öğrenim platformu olarak tanınan Khan Academy’nin sadık bir kullanıcısı olarak tüm müşterilerimizi bu zengin içerikten yararlanmaya davet ediyorum” dedi.
“DÜNYANIN EN BÜYÜK ÜCRETSİZ ÖĞRENİM PLATFORMUNA ARTIK TURKCELL İLE MOBİL ERİŞİM DE ÜCRETSİZ”
Khan Academy Türkçe Direktörü Alp Köksal da eğitimde dijital dönüşümün her geçen gün hız kazandığını, cep telefonlarının birer öğrenme aracına dönüştüğünü söyleyerek ”Dünyanın en büyük ücretsiz öğrenim platformu Khan Academy derslerine Türkçe konuşan herkesin kolayca ulaşabilmesi bizim esas amaçlarımızdan biri. Bu anlamda, Turkcell ile olan işbirliğimizin eğitimde fırsat eşitliği adına önemli bir adım olduğuna inanıyorum. Khan Academy Türkçe olarak 2013 yılından beri STFA Grubu’nun desteği ile hiçbir kar amacı gütmeden, herkese, her yerde, dünya standartlarında bir öğrenim imkanını ücretsiz olarak sunmayı ve Türkçe eğitimde fırsat eşitliğinin güçlenmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Eğitim alanında bir gönüllülük ve sosyal sorumluluk girişimi olarak yola çıkan Khan Academy Türkçe’nin tamamen ücretsiz olarak sunduğu eğitim içeriğine kullanıcıların istediği an ve istediği yerden ücret ödemeden ulaşabilmeleri için Turkcell’in data ücretlerini kaldırma konusunda verdiği destek bizim için çok değerli. Khan Academy Türkçe ve Turkcell işbirliği ile öğrenciler, öğretmenler, okullar, kendini geliştirmek isteyen yetişkinler; kısacası merak eden ve öğrenmek isteyen her bireye bilgiye ulaşmak için bugüne kadar benzeri görülmemiş bir fırsat sunuyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber