Geri Dön
SultangaziSultangazi'de Ardahan Günleri Yöresel Ürünler Festivali düzenlendi

Sultangazi'de Ardahan Günleri Yöresel Ürünler Festivali düzenlendi

Sultangazi'de Ardahan Günleri Yöresel Ürünler Festivali düzenlendi

Sultangazi'de Ardahan Günleri Yöresel Ürünler Festivali düzenlendi

İSTANBUL, (DHA) – Sultangazi Belediyesi tarafından düzenlenen Ardahan Günleri Yöresel Ürünler Festivali, bölgeye özgü birbirinden özel lezzetlerle ve yöresel sanatçılarla vatandaşları karşıladı.

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’un ev sahipliği yaptığı festivale Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) Başkanı Orhan Çerkez, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcıları Nurcan Öztürkmen ile Mehmet Yiğit, meclis üyeleri, dernek yöneticileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ARDAHAN’IN KÜLTÜREL ATMOSFERİ SULTANGAZİ’DE

Sultangazi Belediyesi Yöresel Ürünler Festivali ile Ardahan’ın kültürel zenginliklerine ev sahipliği yaptı. Ardahan’a özgü kaz eti, bal, kaşar peyniri gibi özel tatların ve birbirinden renkli yöresel ürünlerin sergilendiği programda Mine Kuş, Yudum ve Gülhan Yıldız gibi sevilen sanatçılar da sahne aldı. Vatandaşlar bir yandan Ardahan yöresinin lezzetlerini tadıp geleneksel ürünlerini keşfederken bir yandan da yöreye özgü müziklerle bol bol halay çekti.

‘ÖRF VE ADETLERİMİZİ YAŞATMAYA ÖZEN GÖSTERMELİYİZ’

Anadolu’nun zengin geleneklerini yaşatmaya ve tanıtmaya büyük önem verdiklerini belirten Başkan Dursun, “Uzun zamandır yöresel günlerin yapılmasına gayret ediyoruz. Her daim sizlerle beraber ve gönül gönüleyiz. Sizler mutlu oldukça inanın bizler daha mutlu oluyoruz. Bu tarz günler örf ve adetlerimizi yaşatmak adına çok önemli günlerdir. Örf ve adetlerimizi yaşatmaya özen göstermeliyiz. Uzun zamandır birbirini görmeyen kardeşlerimiz bir araya geldiler. Belki de İstanbul’un en uzak noktalarından gelenler oldu buraya. İnsanlar ile hasbihal edip bu mutluluğu paylaşma adına buraya geldiler. Ben tekrar buraya gelen ve festivalimize katılan bütün hemşerilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber