Geri Dön
İstanbulTÜRKİYE PROFESYONEL FUTBOLCULAR DERNEĞİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

TÜRKİYE PROFESYONEL FUTBOLCULAR DERNEĞİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

TÜRKİYE PROFESYONEL FUTBOLCULAR DERNEĞİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği’nin bu yıl ilk defa düzenlediği Profesyonel Futbolcular Derneği (PFD) ödül töreni ile Süper Lig’de geçtiğimiz sezonun ‘en iyileri’ belirlendi.
Turkcell’in ana sponsorluğunda dün geces Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende, profesyonel futbolcuların oylamalarıyla gerçekleşen belirlenen toplam 9 kategoride ödüller sahiplerini buldu. Spor dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı ödül töreninde 2014-2015 sezonunun ’en’leri değerlendirildi. Sunuculuğunu Burcu Esmersoy ve Ceyhun Yılmaz’ın yaptığı, 500 kişinin katılımıyla gerçekleşen törende, ilk kez profesyonel futbolcular kendi meslektaşlarını değerlendirdi. Ana sponsorluğunu Turkcell’in, resmi sponsorluğunu Spor Toto’nun üstlendiği gece, Lig TV ve Turkcell TV+’dan canlı yayınlandı. Tören sırasında sosyal medyada da ‘#futbolödülleri’ etiketiyle gece, en çok konuşulan konular arasına girdi.
YILIN FUTBOLCUSU, FERNANDO MUSLERA
Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpleri Birliği’nin de ev sahipliğine ortak olduğu gecede; Yılın Kalecisi, Yılın Asisti, Yılın Genç Futbolcusu, Yılın Golü, Yılın Teknik Direktörü, Yılın Fair Play Hareketi, Yılın 11’i, Yılın Futbolcusu ve TPFD Özel Ödülü kategorilerinde ödüller verildi. Yılın Kalecisi ve Yılın Futbolcusu kategorilerinde, meslektaşları tarafından yapılan değerlendirmeyle ödülün sahibi olan Muslera, Turkcell Yılın 11’i kadrosunda da yer alarak geceden üç ödülle ayrıldı.
YILIN GOLÜ GÜRAY VURAL’IN FENERBAHÇE’YE ATTIĞI GOL SEÇİLDİ
Süper Lig oyuncuları, teknik direktörleri ve alt liglerin kaptanları olmak üzere toplam 395 kişinin gizli oylamalarıyla yapılan değerlendirmede, Turkcell Goller Cepte-Yılın Golü ödülünü, 21. haftada Fenerbahçe’ye attığı golle Güray Vural aldı.
YILIN 11’İNDE 4 GALATASARAYLI
2014- 2015 Sezonu değerlendirmesi sonucu; Muslera, Caner Erkin, Şener Özbayraklı, Serdar Aziz, Semih Kaya, Sneijder, Mehmet Ekici, Mehmet Topal, Gökhan Töre, Fernandao ve Burak Yılmaz Turkcell Yılın 11 kategorisinde ödülün sahibi oldu. Yıldızlar kadrosu, ödüllerini Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun elinden aldı.
Ayrıca değerlendirme sonucunda Yılın Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Yılın Genç Futbolcusu Ozan Tufan olurken, El Kabir, 25. haftada Başakşehir maçındaki performansıyla Yılın Asisti kategorisinde, Shota Arveladze de Konyaspor maçındaki centilmenliğiyle Yılın Fair Play Hareketi kategorisinde PFD Ödülleri’nin sahipleri oldular.
TERZİOĞLU: “BU ÖDÜLLER FUTBOLCULARIN MOTİVASYONUNA KATKIDA BULUNACAK"
Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell’in ana sponsor olarak desteklediği ve iki ödüle ismini verdiği töreni şu sözlerle değerlendirdi:
“Ülkemizde futbol alanında tarafsız, itibarlı ve profesyonel bir ödüllendirme mekanizmasının eksikliğini hissediyorduk. Bu eksikliğin Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği öncülüğünde doldurulması çok değerli. Turkcell olarak biz, ülke futbolunun uluslararası arenada kalıcı ve sürdürülebilir başarılara imza atması için kurumsallaşma adımları atılmasını önemsiyor ve bu nedenle 13 yıldır futbola her alanda destek veriyoruz. Bu ödüllerin futbol dünyamıza bu yıldan başlayarak önemli bir canlılık ve enerji getireceğini ve futbolcuların motivasyonuna katkıda bulunacağını düşünüyoruz”
GECENİN ÖZEL ÖDÜLÜ ARDA TURAN’A VERİLDİ
Geçtiğimiz sezon ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden ve tüm Türkiye’nin gurur kaynağı olan Arda Turan, TPFD Özel Ödülü’nün sahibi oldu.
ÜNSAL: "ARDA TURAN’IN HEPİMİZİ GURURLANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİNE İNANIYORUZ"
Arda Turan’ın geçtiğimiz sezon sadece gösterdiği performansla değil, kişiliği ile de ülkemizi temsil ettiğini söyleyen Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal, "7’den 77’ye hepimizin göğsünü kabartan, gururlandıran Arda Turan derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından yaptığımız değerlendirmeyle TPFD Özel Ödülü aldı. Kendisinin bundan sonraki senelerde başarılarını daha da ileri seviyelere taşıyacağına ve hepimizi gururlandırmaya devam edeceğine inanıyoruz” dedi.
KUTLU: "BU ÖDÜL TÖRENİNDEKİ GÜZEL ATMOSFERİN TÜM SEZONA YAYILMASI EN BÜYÜK DİLEĞİMİZ"
Futbol camiasını bir araya getiren ödül töreninde bulunmaktan ve geceye destek veren kurumlardan biri olmaktan mutluluk duyduğunu belirten yayın sponsoru Digiturk Kurumsal İletişim ve Reklam Direktörü Kadri Mutlu, "Digiturk olarak ödüller kapsamında “En İyi Teknik Direktör” ve “En İyi Kaleci” ödüllerini verdik. Futbolda lider ve fark yaratan konumda bulunan, takım ruhunun pekişmesine doğrudan katkı sağlayan bu iki mevkideki futbol adamına, sporun ülkemizdeki lider ve vizyoner platformu olarak ödül vermek bizler için de büyük keyif oldu. Oyunun saha içindeki kahramanlarını ödüllendiren bu harika törendeki güzel atmosferin tüm sezona yayılması en büyük dileğimiz. Tekrar ödüle aday gösterilen ve ödül alan tüm futbolcu ve spor adamlarımızı kutluyor, 2015-2016 Hasan Doğan Futbol Sezonunda da başarılarının devamını diliyorum” şeklide konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber