Geri Dön
TuzlaTuzla’da ‘Çevre Zabıta’ ekipleri göreve başladı

Tuzla’da ‘Çevre Zabıta’ ekipleri göreve başladı

Tuzla’da ‘Çevre Zabıta’ ekipleri göreve başladı

Tuzla’da ‘Çevre Zabıta’ ekipleri göreve başladı

İSTANBUL, (DHA) - Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın talimatıyla oluşturulan Çevre Zabıta Ekibi, ilçede tamirat ve tadilat sonucu oluşan atıkların düzensiz bir şekilde uygun olmayan yerlere bırakılmasından dolayı oluşan çevre kirliliği ve kötü görüntünün önüne geçilecek.

Ekip, Tuzla’nın 17 mahallesini dolaşarak, izinsiz olarak atılan moloz, kimyasal madde gibi atıklar tespit ediyor. Tespit edilen atıkları atanlar araştırılarak bulunuyor ve atıkların doğaya atılmaması konusunda uyarılarda bulunuluyor. Çevre Zabıta ekibinde bulunan Zabıta Memuru Mustafa Gün, ”Tadilat yapıldıktan sonra atıkları sağa sola atıyorlar genelde. Bunları tespit ediyoruz. Kaldırttırıyoruz. Kaldırmazlar ise Kabahatler Kanunu’na göre gerekli yasal işlemleri yapıyoruz” dedi.

“HER GÜN 17 MAHALLEMİZİ DOLAŞIYORUZ VE KONTROLLER SAĞLIYORUZ”

Tuzla Belediyesi personeli Adem Ordukaya,” Yeni kurduğumuz çevre koruma ekibimiz ile birlikte her gün 17 mahallemizde dolaşıyoruz ve kontroller sağlıyoruz. Atılan, dal, moloz, kimyasal madde gibi atıkların kimler tarafından atıldığını tespitini yapıyoruz. Bu doğrultuda gerek yasal işlem gerekse kaldırılması konusunda vatandaşlarımızı uyararak belediyeye yönlendirilmesini sağlıyoruz. Yaptığımız bu çalışmaların tümü daha temiz, daha kullanılabilir ve ileriki nesillere bırakabileceğimiz temiz bir çevre için yapmaktayız” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber