Geri Dön
BayraklıBayraklı ve Karabağ 'kardeş şehir' olacak

Bayraklı ve Karabağ 'kardeş şehir' olacak

Bayraklı ve Karabağ 'kardeş şehir' olacak

Bayraklı ve Karabağ 'kardeş şehir' olacak

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Muhammet Şahin, meclis oturumunda Azerbaycan'ın Ermenistan işgalinden kurtardığı Karabağ Bölgesi'ndeki Cebrail kentiyle Bayraklı'nın kardeş şehir olması için önerge verdi. Önerge mecliste kabul edildi.

Ermenistan tarafından yirmi yıl önce işgal edilen Karabağ Bölgesi, Azerbaycan'ın ordusunun düzenledeği harekat ile işgalden kurtarılmıştı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Muhammet Şahin, gerçekleştirilen meclis toplantısında, işgalden kurtarılan Karabağ Bölgesindeki Cebrail ilçesinin Bayraklı ilçesi ile “Kardeş Şehir” olması için önerge verdi. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal tarafından hukuk servisine sevk edilen önerge onaylandı.

Verdiği kardeşlik önergesi hakkında konuşan Muhammet Şahin, “İl Başkanımız Sayın Veysel Şahin'in talimatlarıyla önce ülkemiz ve şehrimiz diyerek milli değerlerimize ve hizmete dayalı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Can Azerbaycanımızın kazandığı zafer bizim de zaferimiz, bizim de gururumuz oldu. Bu duyguları yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için biz de bir adım atmak istedik. Türk Milliyetçileri olarak ruhumuzda, canımızda ve kanımızda yaşattığımız kardeşliğimizi güçlendirmek amacıyla önergemizi verdik. Belediye Başkanımız Sayın Serdar Sandal da sağolsunlar desteklediler. Hukuk servisinden geçen önergemizi şimdi hayata geçirmek için adımlar atacağız.” dedi.

'CEBRAİLLİ KARDEŞLERİMİZLE KUCAKLAŞACAĞIZ'

Açıklamasında “İki Devlet Tek Millet” anlayışının şehirler aracılığıyla kurulacak bağlarla daha da gelişeceğini vurgulayan Şahin, “Azerbaycanımızla daha sıkı bağlarla birbirimize bağlanmak zorundayız. Biz hem ağabey ülke olarak hem de kardeşliğimiz gereği öncülük yapmalıyız. Cebrail şehrimizle kuracağımız kardeşlik bağlarımızın, kültürel ve ekonomik alanda da iki ülkeye büyük kazanımlar sağlayacağına inanıyorum. İnşallah çok kısa bir zaman sonra Cebrail şehrimize gitmek, kahraman Azerbaycan ordusunun gazileriyle ve Cebrail'li kardeşlerimizle kucaklaşmak istiyoruz. Bu adımda bize yol gösteren İl Başkanımız Sayın Veysel Şahin'e, destek veren belediye başkanımız Sayın Serdar Sandal'a, meclisteki çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki günlerde kardeş şehir protokolü ile ilgili resmi adımların atılması bekleniyor.

İZMİR (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber