Geri Dön
BayraklıBayraklı'da yollar elden geçiriliyor

Bayraklı'da yollar elden geçiriliyor

Bayraklı'da yollar elden geçiriliyor

Bayraklı'da yollar elden geçiriliyor

İZMİR'in Bayraklı ilçesindeki 24 mahallesinde ihtiyaç olan yollara 35 bin metrekare kilit parke taşı döşeneceği bildirildi.

Bayraklı Belediyesi, yol, kaldırım düzenleme, bakım, onarım ve asfaltlama seferberliği pandemi, deprem, sel, fırtına gibi felaketlere ve tam kapanma uygulamasına rağmen hız kesmeden devam ediyor. Bayraklı'nın 24 mahallesinde ihtiyaç olan yollara 35 bin metrekare daha kilit parke döşeneceği duyuruldu. Plan dahilinde bozulan yollar ve kaldırımlar yenilenecek. Vatandaşların yaşam standartlarını artırmak, kullanım olanaklarını iyileştirmek ve ilçeye modern görünüm kazandırmak için tam kapanma sürecinde de mesailerine devam eden ekipler, bu kapsamda Osmangazi Mahallesi 592/15 ve 17 Sokak, Muhittin Erener Mahalesi 2169 Sokak ile Soğukkuyu Mahallesi 1847/10 Sokak'ta çalışmalarını sürdürüyor. İlçede ihtiyaç olan her mahallede imkanlar dahilinde kilit parke, bordür, istinat duvarı, merdiven, yol ve kaldırım yenileme işlemleri devam edeceği kaydedildi.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Yol yenileme çalışmalarımız kapsamında tüm mahallelerimizde bozulan yollara büyükşehir belediyemizle birlikte 10 binlerce ton asfalt döktük, 10 binlerce metrekare kilit parke ve bordür döşedik. İlçemizde kimin ne sıkıntısı varsa, hangi mahallemizde ne gibi sorun varsa bize düşen görev her zaman orada olmak ve kalıcı çözümler bulmak. Vatandaşlarımızdan topladığımız vergileri hizmet olarak onlara geri iletmek ve ilçemizi güzel görünümlü, güvenli ve daha yaşanabilir hale getirmek öncelikli görevimiz" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber