Geri Dön
İzmirÇizdiği resimlerle İzmir'in her köşesini renklendiriyor

Çizdiği resimlerle İzmir'in her köşesini renklendiriyor

Çizdiği resimlerle İzmir'in her köşesini renklendiriyor

Çizdiği resimlerle İzmir'in her köşesini renklendiriyor

İZMİR, (DHA) - İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nde boya ustası olarak çalışan engelli Murat Ülkü (49), İzmir'in her köşesine çizgi film kahramanlarını, halk ozanlarını ve Yeşilçam filmlerinin unutulmaz isimlerini resmediyor.

Özel sektörde geçirdiği iş kazası nedeniyle elini kullanamayan Murat Ülkü, İzmir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı'nda 2010'dan beri boya ustası olarak çalışıyor. 2 çocuk babası Ülkü, İzmir’in her köşesine çizgi film kahramanlarını, halk ozanlarını, Yeşilçam filmlerinin unutulmaz isimlerini resmediyor. Sağ kolunun iş kazasında koptuğunu ve daha sonra dikildiğini söyleyen Ülkü, “Kolumu ve elimi kullanamıyorum ama fırçayı parmaklarımın arasına takıyorum. Engelli olabilirim ama bu çalışmama engel değil. İşimi çok seviyorum. Mutluyum. Her yeni çizim benim için yeni bir hayat gibi. Çok çaba gösterdim. Geldiğim aşamadan dolayı ben bile kendime inanamadım" dedi. Ülkü çocukluğumdan bu yana resim yapmanın hayalini kurduğunu anlatarak, “Çevremdeki bazı insanlar ‘Sen yapamazsın’ dedi. Ben yılmadım. Azmettim. Engelli olabilirim ama beni engellemedikleri sürece üretebilirim. İzmir Büyükşehir Belediyesi çatısı altında çalışmaktan çok mutluyum. Bana bu imkanı sağlayan yöneticilerime çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARI MUTLU ETMEK İÇİN BAŞLADI

Kısa sürede kendini geliştirerek çalışmalarını farklı bir noktaya taşıyan Ülkü, “Ben alanlarda resim yaptığımda çocukların yüzündeki mutluluk beni daha da motive etti. Duvarlara, çöp kovalarına, varillere resim çiziyorum. Hemen hemen kentin her noktasında çalışma yapıyorum" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber